Incident na Adi

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Incident na Adi

Počalji od medigo taj Pet Dec 10, 2010 6:17 am

Tema je ozbiljna i teska za komentare, pogotovo sa OWD ronilacku kategorijo kakav se na ovom forumu prestavio gospodin Milan. Iz konteksta mog posta izvukao je ono sto se ne smije. Ja sam se trudio da podsjetim SSI ronioce sta pise u SSI didaktickim materijalima i knjizici Risscavernes :

- Planiranje ronjenja
- Analiza rizika
- Prevencija rizika i i pripravnost na nezgodu
- Planiranje ronjenja
- Postupak u slucaju nezge
- Izvjestaj o nezgodi

Isto tako sam za da se premjestimo na neku drugu temu jer ova ne zasluzuje komentare kakvi se iznose...

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milan taj Pet Dec 10, 2010 6:49 am

Medigo, tema jeste ozbiljna, potpuno se slazem sa time. Ali ono sa cime se ne slazem je da jedino ili vece pravo da daju komentare na forumu imaju ronioci sa visim kategorijama, pogotovo o ovakvoj temi.
Tacno je da sam komentarisao samo jedan deo dokumenta, ali naprosto taj deo mi je zasmetao do te mere da sam to morao da uradim.
Uzgred, ronjenjem se bavim oko pet godina, imam par stotina zarona i u medjuvremenu sam sakupio jos par sarenih kartica o kojima tek imam posebno misljenje. Jer one na zalost nisu same po sebi dovoljan garant ni znanja, ni iskustva.
A kamoli nesto sto daje vece pravo da se javno iznese sud o necemu sto je stvar etike i morala, da ne kazem zivota uopste.

Milan

Broj poruka : 20
Godina : 56
Datum upisa : 23.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane taj Pet Dec 10, 2010 12:14 pm

Аман људи докле ћемо једни другима да копамо очи???
Форум служи да људи комуницирају а не да држимо монологе....Имам утисак да се скоро око сваке теме воде вербални обрачуни. Мислим да је крајње време да се организује "онај" скуп рониоца који смо хтели да орагнизујемо раније.
Најлепше од свега је да је овај инцидент прошао без жртава и штете по здравље. Ко год је био у ситуацији да мора брзо да реагује у оваквој или сличној ситуацији зна колико је то комплексно и да су секунде у питању! Свака част Мирку, Мики и Данету на правилној и брзој реакцији и хвала Богу да је Деки добро! Из оваквих ситуација треба извући поуку!

Bane

Broj poruka : 75
Godina : 44
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edgar taj Pet Dec 10, 2010 9:16 pm

Bane ::Аман људи докле ћемо једни другима да копамо очи???
Форум служи да људи комуницирају а не да држимо монологе....Имам утисак да се скоро око сваке теме воде вербални обрачуни. Мислим да је крајње време да се организује "онај" скуп рониоца који смо хтели да орагнизујемо раније.
Најлепше од свега је да је овај инцидент прошао без жртава и штете по здравље. Ко год је био у ситуацији да мора брзо да реагује у оваквој или сличној ситуацији зна колико је то комплексно и да су секунде у питању! Свака част Мирку, Мики и Данету на правилној и брзој реакцији и хвала Богу да је Деки добро! Из оваквих ситуација треба извући поуку!

cheers cheers cheers

Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 52
Datum upisa : 27.04.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mr joy taj Pet Dec 10, 2010 9:20 pm

Pratim temu i vidim da ima razlicitih misljenja.
Kao prvo treba da odam priznanje prisutnim roniocima koji su dali prvu pomoc Dekiju i fakticki spasili mu zivot.
Ali zapalo mi za oko jedna stvar
[/quote]Kada smo stigli do repera za izlaz dajem Dekiju znak da skrenemo desno i izadjemo u plićaku. Ko poznaje teren zna da ovde počinje pojas trave od neki 20m. Dubina ca 2m. Ovo je poslednji put da sam sa Dekijem razmenio Ok. Preronio sam travu za nekih1-2min. Kad sam ustao na šljunku pored mene su bili Dane i Mika. Deki je nešto dalje od nas (nekih 15m) ležao na vodi.
Ne znam kolika je bila vidljivost pod vodom, ali ronilacki par bi trebalo da roni jedan pored drugog, a ne jedan iza drugog. Meni je tih 15 m malo puno. Mozda da su bili jedan pored drugog odmah bi primetili da nesto nije u redu. Posto ne poznajem licno ljude iz Tritona ne bi ni zeleo da sudim niti da dajem misljenje o njima. Ali opet kazem da su reagovali veoma profesionalno i time spasili zivot svom drugaru.
Iz ovakvih incidenata treba izvuci pouku da se ne bi ponovilo takvo nesto.

Dubok pozdrav mr joy

mr joy

Broj poruka : 316
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Sub Dec 11, 2010 5:32 am

Sacekao sam malo sa postovanjem svog komentara na ovu temu, i to iskljucivo iz razloga sto sam hteo da se vidim sa Dekijem i sa njime malko prodiskutujem o samom incidentu, kao i gomili drugih stvari koje nisu direktno povezane sa istim...

Postovicu par pitanja SVIMA, cisto da bi se malcicko zamislili :

1. Ako su ribrideri tako super i sjajna stvar, zasto ljudi koji ih koriste (dosta cesto) stradaju pod potpuno nerazjasnjenim okolnostima?
2. Ako su ribrideri tako super i sjajna stvar, zasto postoje kursevi za koristenje SVAKOG modela koji postoji posebno?
3. Da li slucajno postoje KURSEVI ronjenja koje treba da drze INSTRUKTORI, a ne KORISNICI?

Ovde cu napisati i par stvari koje sam juce rekao Dekiju, i koje sam mu rekao da cu ih ponoviti ovde, kao i bilo gde drugde :

1. Na osnovu SAMO jedne izjave su SVI uzeli "zdravo-za-gotovo" tok dogadjaja - kako mozemo uopste verovati jedinom svedoku necega? Uz duzno postovanje prema tebi Mirko, ne govorim ja da ti lazes, samo ima malko nelogicnosti u dogadjajima kako ih opisujes...
2. Smatram za krajnje neodgovorno i OPASNO drzanje kurseva bilo cega, a posebno kurseva koristenja ribridera od strane KORISNIKA, a ne INSTRUKTORA...
3. Verovatno NIKADA necemo saznati tacan sled dogadjaja koji su prethodili incidentu, kao sto najverovatnije nikada necemo saznati sta se tacno dogodilo prilikom ovog incidenta - jedino sto je u svemu bitno je da smo mi pre neki dan na Tashu jeli kolace, a ne na Novom Groblju, i to je podjednaka zasluga Njenog Velicanstva Srece i Mirka, Vlatka (i njihovog tima), kao i "strucnu" pomoc medicinskog osoblja...

Ponovo cu pozdraviti sve InternetANdTeoreticalDivere koji obozavaju da truju po forumu, bez imalo relevantnih i konstruktivnih postova - sami se prepoznajte...

MOJE misljenje je da je incident izazvala hipoksija, koju je pre mogao da izazove Deki neiskusnim i nestrucnim rukovanjem aparatom nego ikakav kvar samog seta... Naravno, ovo je moje LAICKO misljenje povezano sa onim sto sam cuo/procitao od ucesnika/svedoka, i zasnovano je ISKLJUCIVO na premisi da su nam govorili istinu, samo istinu i nista osim istine...

Ivan Urosevic - Urke
pri cistoj svesti i zdravoj pameti napisao ovo 11.12.2010god...

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TRITON taj Sub Dec 11, 2010 6:50 am

ProUrke ::
Sacekao sam malo sa postovanjem svog komentara na ovu temu, i to iskljucivo iz razloga sto sam hteo da se vidim sa Dekijem i sa njime malko prodiskutujem o samom incidentu, kao i gomili drugih stvari koje nisu direktno povezane sa istim...

Postovicu par pitanja SVIMA, cisto da bi se malcicko zamislili :

1. Ako su ribrideri tako super i sjajna stvar, zasto ljudi koji ih koriste (dosta cesto) stradaju pod potpuno nerazjasnjenim okolnostima?
2. Ako su ribrideri tako super i sjajna stvar, zasto postoje kursevi za koristenje SVAKOG modela koji postoji posebno?
3. Da li slucajno postoje KURSEVI ronjenja koje treba da drze INSTRUKTORI, a ne KORISNICI?

Ovde cu napisati i par stvari koje sam juce rekao Dekiju, i koje sam mu rekao da cu ih ponoviti ovde, kao i bilo gde drugde :

1. Na osnovu SAMO jedne izjave su SVI uzeli "zdravo-za-gotovo" tok dogadjaja - kako mozemo uopste verovati jedinom svedoku necega? Uz duzno postovanje prema tebi Mirko, ne govorim ja da ti lazes, samo ima malko nelogicnosti u dogadjajima kako ih opisujes...
2. Smatram za krajnje neodgovorno i OPASNO drzanje kurseva bilo cega, a posebno kurseva koristenja ribridera od strane KORISNIKA, a ne INSTRUKTORA...
3. Verovatno NIKADA necemo saznati tacan sled dogadjaja koji su prethodili incidentu, kao sto najverovatnije nikada necemo saznati sta se tacno dogodilo prilikom ovog incidenta - jedino sto je u svemu bitno je da smo mi pre neki dan na Tashu jeli kolace, a ne na Novom Groblju, i to je podjednaka zasluga Njenog Velicanstva Srece i Mirka, Vlatka (i njihovog tima), kao i "strucnu" pomoc medicinskog osoblja...

Ponovo cu pozdraviti sve InternetANdTeoreticalDivere koji obozavaju da truju po forumu, bez imalo relevantnih i konstruktivnih postova - sami se prepoznajte...

MOJE misljenje je da je incident izazvala hipoksija, koju je pre mogao da izazove Deki neiskusnim i nestrucnim rukovanjem aparatom nego ikakav kvar samog seta... Naravno, ovo je moje LAICKO misljenje povezano sa onim sto sam cuo/procitao od ucesnika/svedoka, i zasnovano je ISKLJUCIVO na premisi da su nam govorili istinu, samo istinu i nista osim istine...

Ivan Urosevic - Urke
pri cistoj svesti i zdravoj pameti napisao ovo 11.12.2010god...

Posto si pri zdravoj svesti i pameti napisao gore navedeno osećam dužnost da ti odgovorim na par stavki:

1. Nisam uopšte mišljenja da su ribrideri tako sjajna stvar, već samo alat da se odrade odredjeni zadaci i čvrsto verujem da nisu za svakoga (kolege RB ronioci mi ovo često zameraju)
2. Svak RB sa sobom nosi gomilu specifičnosti, tako da je i obuka specifična.
3. Za pSCR u zadnje vreme postoje instruktori, ali su oni i proistekli iz korisnika, proglasili su sebe instruktorima (čast izuzecima koji su ih konstruisali, negde priča mora da počne. U koliko sumljaš u moju kompetentnost to ti ne mogu zameriti, ali ti mogu reći da nedostatak kompetentnosti i znanja ne može zameniti nikakva INSTRUKTORSKA kartica. Kako sam upoznat kako su do pSCR inst. kategorije došle neke kolege, mogu da imam potpuno mirnu savest. Izmedju ostalog kad si već formalista mi nismo održavali kurs nego workshop posle koga ne dobijaš nikakvu karticu, kakve li razlike!?

A sad nešto što ti i te kako zameram:
Izjave o incidentu ne potiču od jednog svedoka nego od TRI, što će ti svaki od njih potvrditi. Da li u te svedoke treba da sumljaš ne znam, ali sam siguran da onaj koji ima možda najviše razloga za to, sam Dejan, kao što sam ubedjen da si čuo od njega, ne čini.
Što se tiče neodgovornosti: Žao mi je što prošle godine nisi prisustvovao seminaru koji smo organizovali, jer bi video sa kakvom pažnjom i posvećenošću radimo ono čega se dohvatimo.
Što se tiče tvog LAIČKOG mišljenja o ovoj stvari, mogu te uveriti da je ono zaista laičko, a budi siguran da niko više od NAS ne želi da sazna uzrok onog što se desilo.

Kad sam već pri tastaturi da odgovorim i Mr. Joy-u.
U travu nismo uronili jedan za drugim nego u parovima. Kako se kroz travu provlači svako za sebe i kako se nalazimo na 1-2m dubine posle 105 min. ronjenja nismo obraćali više pažnju jedni na druge. Dejan roni niz godina, izmedju ostalog je Divemaster i Deep Diver, kao i svi ostali koji su učestvovali u zaronu, što može da proizvede, kako smo ustanovili, lažnu sigurnost. Da Mr. Joy to sebi prebacujem i sa tom stvari mi nije lako da se izborim.

Retoričkog nadj... sa raznim učesnicima foruma mi je zaista dosta tako da nemam nameru više da pišem na ovu temu, a za tebe Urke mi je žao što se nismo bliže upoznali jer bi znao da nisam ni laik ni neodgovoran. Da je to istina ne bi bili u stanju da ronimo zarone kakve ronimo, a kakve 95% NAŠE ronilacke populacije i ne sanja. Ako sam nekad možda neodgovoran to je prema sebi i SVOM životu!

Pozdrav

TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 49
Datum upisa : 16.09.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sub Dec 11, 2010 7:32 am

ssi-cmas, pa redom... ::
SRDJAN ::Pa pitanje je sta bi bilo da nije bilo ljudi iz Tritona................

Koliko sam ja ovde uspeo da se informišem ( a čitalo se pažljivo,nije loš forum) odgovor na ovu gornju dilemu glasi - DA NIJE BILO LJUDI IZ TRITONA NE BI BILO NI INCIDENTA. Za manje od godinu dana dva ozbiljna incidenta su imali, srećom oba bez fatalnog ishoda. Džaba im bilo...
Družićemo se ovde još... Pozdrav svima !

Posto si vec dao repliku na moj post, da ti i odgovorim
Ne bi da omalovazevam tvoju kategoriju i ronilacko znanje, ali na tom nivou na kome ti ronis ovakvi se incidenti ne desavaju. Sta znaci 2 incidenta? Da makar i u prici znas kako izgledaju zaroni koje Triton roni ovako nesto ne bi na pomenuo, cak i svako najobicnije dekompresiono ronjenje sa sobom nosi odredjenu dozu rizika, a da ne govorimo o ekstremnim zaronima koji se rade u Tritonu, da ti ne objasnjavam mnogo posto tvoje znanje ne doseze do tog nivoa napravicu jedno prosto poredjenje, da li obican vozac koji je polozio pre par godina i koji vozi neki prosecan automobil moze da se poredi sa majstorima koji voze formulu 1 i da komentarise da oni ne znaju da voze jer su vise puta na trci slupali bolid?

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sub Dec 11, 2010 7:46 am

Sto se ostalih postova tice, ima tu odredjenih neslaganja i mesta za razlicita misljenja, licno ne volim ribridere i nemam poverenja u njih, to je moje misljenje i moje pravo, i smatram da isto tako i svi ostali mogu imati svoje, sto se kurseva tice, znam sta je Urke hteo da kaze i to smo vec imali kao temu kada smo prosli put raspravljali o drzanju kurseva, svako ima pravo da nesto prihvati ili ne prihvati, da li ce svoj kurs raditi sa Instruktorom ili nekim drugim, po meni je veca greska ljudi koji se upustaju u ovakve stvari, a nisu za iste spremni i mislim da je to kljucna stvar, ono sto je u celoj ovoj prici najbitnije, je to da se kako psihofizicke sposobnosti, tako i fiziologija ne mogu zanemariti i da time sto neke cinjenice zanemarujemo samo sebi odmazemo i dovodimo sopstveni zivot u veliku opasnost. Zamislite se kada se neko od vas ozbiljno pozabavio treningom, ishranom i svemu ostalom sto je kljucni faktor kod ovakvih incidenata. Tehnicka ronjenja su krajnje ozbiljna stvar i tako ih treba i prihvatiti, nemojmo se zavaravati i lagati sami sebe.

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Ned Dec 12, 2010 1:22 am

TRITON :: Ako sam nekad možda neodgovoran to je prema sebi i SVOM životu!
Pozdrav

Uh rođače, nakon ovakve izjave moraš da nam se zakuneš da ćeš ubuduće roniti isključivo SAM, ili da ćeš početi da se baviš, recimo, pecanjem...
Strašno !

Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mr joy taj Ned Dec 12, 2010 4:14 am

Hvala na odgovoru. Mislim da se to desava jako cesto da iskusni ronioci pri nekim zaronima koji nisu tzv. teski za izvodjenje ( na pr.mala dubina) malo opuste i zaborave na neka osnovna pravila. Ali bas ovakvi slucajevi treba da sluze za primer drugima, ali ne samo za primer na sta treba da se pazi nego i za primer kako treba odreagovati na nastao problem. Reagovanje vas je pokazalo visoko strucno zvanje.
Nadam se da cemo jednom zajedno zaroniti.

Dubok pozdrav mr joy

mr joy

Broj poruka : 316

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Ned Dec 12, 2010 4:30 am

mr joy :: Ali bas ovakvi slucajevi treba da sluze za primer drugima, ali ne samo za primer na sta treba da se pazi nego i za primer kako treba odreagovati na nastao problem. Reagovanje vas je pokazalo visoko strucno zvanje.
Ljubazno vas molim sve da mi se objasni šta smo mi sad naučili iz ove katastrofe koja se, Bogu dragom hvala, završila bez fatalnih posledica ?

Dixie RK Sebastian

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Dec 12, 2010 6:30 am

Ja sam shvatio da nesmijes jesti masno i piti kuvanu kafu..... jer naravno samo spremni i dobro kondicirani ronioci mogu izdrzati tako zahtjevne zarone...

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milan taj Ned Dec 12, 2010 7:58 am

medigo ::Ja sam shvatio da nesmijes jesti masno i piti kuvanu kafu..... jer naravno samo spremni i dobro kondicirani ronioci mogu izdrzati tako zahtjevne zarone...

Meni tako nekako ispada jer je stvar nedorecena i bez dalje volje, ocigledno, da se poblize pojasni stav da se radi o "neronilackom" incidentu.
Srecom, zahvaljujuci pravoj reakciji spasen je jedan zivot, u tome se, nadam se, svi slazemo.

Milan

Broj poruka : 20
Godina : 56
Datum upisa : 23.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane taj Ned Dec 12, 2010 11:24 am

Dixie RK Sebastian ::
TRITON :: Ako sam nekad možda neodgovoran to je prema sebi i SVOM životu!
Pozdrav

Uh rođače, nakon ovakve izjave moraš da nam se zakuneš da ćeš ubuduće roniti isključivo SAM, ili da ćeš početi da se baviš, recimo, pecanjem...
Strašno !

Вероватно би волео да спалиш Мирка на ломачи за пример свим онима који скупе муда да зароне боље и дубље од просека, али немој ни да ти пада напамет. Мирко је један од људи који су стандард роњења поставили на недостижно високо место за многе и нико им није крив. Он је такође човек са којим сам био на -123 м у крупајском врелу, на 680м у пећини на сат времена од излаза у Француској, у нултој видљивости на изрону из врела Млаве....и не бих бирао никога другог на свету! Ниси ти његов рођак ни по крви ни по начину роњења, немој да лажеш себе. Дођи да се забодемо на -100 па да после, ако преживиш, седнемо и чујемо очи у очи шта то паметно ти знаш и можеш, а не да се хваташ за свако слово и да вадиш из контекста.
Свима осталима и у Дајверу посебно (пошто се реинкарнирао)....
Чињенично стање је следеће ТРИТОН:Смрт 2:0! Била су два инцидента која су се завршила без жртава што је најбитније. У оба случаја није било грешке у вођењу и планирању зарона, опрема није отказала и помоћ је пружена на прави начин и правовремено! Ко од вас мисли да би могао боље и да је могао боље нека каже како! Ко мисли да кад му је нос испод воде није у опасности нека више никад не рони. Бавимо се НАЈОПАСНИЈИМ спортом на свету, а нисмо роботи. Сумњам да се неко од вас постројава и пропитује шта је јео данас и да ли се осећа одлично пред зарон, вежба ли редовно и кад је ко био на прегледу.
Одвратно је што и даље има људи којима ништа није довољно добро и који на све желе да пљуну. Погледајте се у огледало прво и запитајте се шта сте до сада постгли па онда да причамо уживо!
No No No

Bane

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Ned Dec 12, 2010 12:37 pm

Bane ::
Чињенично стање је следеће ТРИТОН:Смрт 2:0!
Vi/Ti ste stvarno bolesni u mozak kad nešto ovako možeš da napišeš. Ti ljudi koji su, Bogu hvala preživeli, su LJUDI a ne vaša statistika !!! Vi ste sekta, u pravu su oni koji vas poznaju...
Strašno !

Dixie RK Sebastian

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BS-73 Faust Vrancic taj Ned Dec 12, 2010 1:01 pm

Interesantno je promatrat kak se vi svi medjusobno trudite nahuskat jedni protiv drugih pa makar razlog bio i incident tjekom urona.

Kao netko tko je radio u Hrvatskoj Ratnoj Mornarici mogu samo naglasit sljedece:

- u uvjetima hladne vode >= 10 celzija apsorbens sustava zatvorenog ciklusa ima umanjen stupanj apsorcije CO2 i to treba uzet u obzir prije urona.

- sustav nakon incidenta treba testirat u jednakim uvjetima koji su vladali u trenutku incidenta

- osoba koja je koristila odredjen tip sustava zatvorenog ciklusa mora biti obucena za isti

- ukoliko osoba prvi put rabi sustav to se mora radit u bazenu

- osoba mora biti zdrava sa potvrdom ljecnika o tome

Po mom osobnom misljenju nakon sveg sto sam ovdje procitao nema pravovjernih inforamacija sta se zapravo desilo. Treba sacekat i ljecnicki nalaz i onda donosit zakljucak.

BS-73 Faust Vrancic

Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Ned Dec 12, 2010 1:25 pm

Pozdrav nekome sa Fausta... Smile

Ukratko o ovom incidentu su doktori rekli da je pacijent otpusten kuci bez ikakvih smetnji, sa urednim svim nalazima - aparat je ostao u posedu organizatora ronjenja, i on ga je i pregledao nakon incidenta - sto se tice samog kursa za koristenje tog aparata, mozda ce organizator ronjenja moci da da vise informacija o toku i strukturi kursa do momenta incidenta...

P.S: jel vam i dalje ona neka cura Kapetan barke? Wink Dugo Vas nije bilo u Komizi, stalno ste na Visu...

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od _ taj Ned Dec 12, 2010 8:19 pm

Po mom osobnom misljenju nakon sveg sto sam ovdje procitao nema pravovjernih inforamacija sta se zapravo desilo. Treba sacekat i ljecnicki nalaz i onda donosit zakljucak.
[/quote]

Mislim da je "nepoznati hrvatski mornar" u pravu i da vise ne treba spekulisati o tome sta je bilo. I nadajmo se da se ovakvi incidenti vise nece ponavljati.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Ned Dec 12, 2010 8:44 pm

geek Kaj si rekel ? E pa onda niš. Ne bumo više uznemiravali tu bizarnu momčad i njihova ravnatelja glede ovog incidenta. Ima tko za to prima plaću. Nisi u krivu, Skylab, uopće. Bok !

Dixie RK Sebastian

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Pon Dec 13, 2010 1:56 am

@BS-73 Faust Vrancic
Pozdrav starome Spahi...

denasi

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silent taj Pon Dec 13, 2010 2:57 am

Bane :: Бавимо се НАЈОПАСНИЈИМ спортом на свету, а нисмо роботи.

Ja se ne bavim NAJOPASNIJIM SPORTOM NA SVETU, a verujem da ce se sa time sloziti i mnogi drugi kolege ronioci. I smatram da takav stav nije nimalo dosledan nastavku u kome kazes:

Сумњам да се неко од вас постројава и пропитује шта је јео данас и да ли се осећа одлично пред зарон, вежба ли редовно и кад је ко био на прегледу.

Jer ako smatras da se bavis najopasnijim sportom na svetu, onda bi zaista trebao da odradjujes sve ove stvari koje si naveo pre svakog zarona.

Evo ja prvi pred pocetak svake sezone par meseci pre krecem sa vezbanjem (da se malo stese stomak od zimskih carolija itt, da se malo dovede u red srce-pluca kondicija itt), a neposredno pred pocetak sezone idem na mini-sistematski (Pregled, EKG, ORL) i zaista vodim racuna sta i koliko jedem svako jutro kada idem na zarone (evo ako se Edgar seca jedne moje male zablude sa gaziranim picem, moze i on da posvedoci) i kako se osecam kako pred zaron, tako narocito obracam paznju na samom kraju zarona, kako se osecam, i kako se oseca, tj, pazljivo posmatram i onoga pored mene u zavrsnoj fazi izrona. Pa kada izronimo dok ne razmenimo par recenica, ne stignemo do camca, jos sam "na oprezu".

A ne radim ja to zato sto mislim da sam ja nesto posebno ili da sam ja narocito sposoban ili pametan, bas naprotiv. Kao sto ti rece, mi nismo roboti, a ja to radim jer su me tako ucili od pocetka, bas tako, i uporno svaki put, na svakom bilo kursu ili zaronu.

I da zakljucim. Ovde je zaista pomesano mnogo baba i zaba. Ja (prevedeno na ronjenje) nisam vozac formule 1 i nisam siguran ni da to zelim da budem. Opet neko to voli, nista manje mu nije uzitak. OK, to je stvar licnog izbora.

Imao sam prilike da upoznam Mirka i veci deo ekipe Tritona, i sto se tice temeljnosti, znanja i (verujem) umeca, svaka cast. Samo kao sto rekoh, vise volim da vozim safari 40 na sat kroz savanu, nego 100++ po mracnoj i klizavoj pisti. Stvar ukusa, izbora, hrabrosti, ludosti, srece.

Hocu da kazem da je to individualno, i da je imbecilno podsmevati se onome ko vozi Mercedesa A klase po kosutnjaku 50 na sat, dok projuris formulom 1 pored njega. Cime si superioran? Mozda i taj cikica moze da vozi taj auto i brze i bolje od tebe, ali to jednostavno nikada nije pozeleo. Sa druge strane mozda taj isti cikica gleda sa divljenjem na tvoju formulu koja prosto leti... Ima cikica raznih, kao i pilota...

Ali je zaista neuobicajena ironija da pilot supersonicnog aviona sedne u svoj auto i slupa se na putu do supermarketa. Jbg. Maler, sudbina, niko nije imun na to.
I to ce sigurno biti meta svakakvih (pa i zluradih) komentara. To je deo zivota. Zar se od toga treba i moze braniti??? Ako neko misli da moze, neka i mene nauci kako, jer je meni puna kofa imbecilnosti u ovom drustvu!!! (ne mislim ronilackom, vec uopste).

Silent

Broj poruka : 327
Godina : 40
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane taj Pon Dec 13, 2010 3:34 am

Dixie RK Sebastian ::
Чињенично стање је следеће ТРИТОН:Смрт 2:0!
Vi/Ti ste stvarno bolesni u mozak kad nešto ovako možeš da napišeš. Ti ljudi koji su, Bogu hvala preživeli, su LJUDI a ne vaša statistika !!! Vi ste sekta, u pravu su oni koji vas poznaju...
Strašno !

Навалио си ко мутав на телефон, очигледно. Можда ти метафоре нису познате али служе да се са мало појмова објасни доста тога. Сигурно се не такмичимо са смрћу нити је призивамо. Вежбамо ко луди целе године и трудимо се да будемо свежи по питању свега што радимо. Зато је наш резултат такав. Није ти вероватно драго због тога али мени/нама јесте. Нешто ти Тритон смета, то је очигледно, вероватно те его због нечег боли али то је твој проблем! Не знам зашто смо ми по теби "секта", а то што овде ишеш је стварно увредљиво и није ми јасно чиме смо изазвали твој толики бес?????? У праву су они који нас познају, зато и роне са нама!!!!!!!! Било је ту и људи из других клубова и на роњењу и на обуци, не видим некога овде да је написао нешто лоше о Тритону.
Basketball
Можда би ту своју енергију којом покушаваш да запљунеш и омаловажиш неког требао да усмериш на свој клуб, да нешто побољшаш научиш или рецимо ажурираш сајт после 2 године. Ако ти је понестало идеја и ту ћу да ти помогнем, ево:http://www.triton-ast.rs/aktuelnosti.htm

Poslednji izmenio Bane dana Pon Dec 13, 2010 4:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Bane

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane taj Pon Dec 13, 2010 3:47 am

@Silent
О опасном спорту оволко :http://sport.blic.rs/Ostali-Sportovi/Zimski-sportovi/17116/Lista-najopasnijih-sportova-na-svetu-

Срђан је дао лепо поређење са формулом 1 али ајде да се не губимо у моделима аутомобила и мрачним пистама, ипак смо рониоци и ронимо а нисмо на тркама.
Или ме ниси схватио или нећеш да ме схватиш..... Наравно да пре зарона питаш пара да ли је комотан, да ли је ок, као и током зарона. На ОВД-у се учи комуникација под водом, ако ништа бар основна, па ако неко осеће неке проблеме, даће знак или сл, а и његов пар га прати. Постоје ситуације нулте или мале видљивости као што је у фази изрона на Ади кроз траву али колико знам Мирко је у врло кратком року схватио да постоји проблем који је очигледно наступио изненада и без најаве за Декија. Не видим ту грешке, Деки је ипак искусан, искуснији од многих са којима сам ронио и горе зароне па није било никаквих проблема. Да ли неко осећа неки проблем, или није у топ форми знаћеш ако ти он каже!
Јасно ми је да је овај инцидент многима овде душевна храна и то је стварно жалосно али има их разних. Хвала Богу, Деки је добро и надам се да ће ускоро ставити тачку на овај случај!

Bane

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Pon Dec 13, 2010 6:39 am

. Можда ти метафоре нису познате али служе да се са мало појмова објасни доста тога. Нешто ти Тритон смета,не видим некога овде да је написао нешто лоше о Тритону.
Nakon što u nekom rečniku pojmova pogledaš šta je metafora, red je da privodimo ovo lagano kraju.
Cilj je postignut - što više pišeš to sve više toneš u tu besmislenu gomilu bahatih, tupavih fraza.
Dobronamerni ljudi to vide i pišu vam/ti dobronamerne postove, ali vi/ti to ne umeš/te da prepoznate.
Meni jedino smeta ono što je ta vaša bahatost proizvela, i ništa više. A šta su sve ljudi pisali o vama na ovom Forumu, znaju svi koji imaju očinjeg vida (npr. Srđan oko licenci koje nemate/imate, itd....).
Što se mog kluba tiče, on je moj po pripadnosti a ne u smislu vlasništva. Moram i da naglasim da se se gazda mog kluba i moj instruktor 99,78% ne slaže samnom po ovom pitanju ( ili ja sa njim, svejedno).
No, tako je kako je.
U nadi da se onako nešto ne ponovi i po treći put, ostajte mi zdravo i daleko od nas.

Dixie RK Sebastian

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:11 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: