PREVARE I PREVARANTI

Strana 16 od 19 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PREVARE I PREVARANTI

Počalji od davi taj Pon Apr 29, 2013 11:20 pm

Medigo imam informaciju da ubuduce nece trebati "kupovina" dnevnika ronjenja vec samo kartica.
Dali je informacija tacna?

davi

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.06.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Maj 08, 2013 11:35 am

davi,
nisam ti ja relevantan za ta pitanja.... mislim da bi bilo najpametnije da se obratis RCUD-u naravno ako ti se ne gadi.... evo ti kontakt i adresa, slobodno se pozovi na mene....

tel: +382 31 683 477
fax: +382 31 683 375
e-mail: rcud@t-com.me

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Maj 16, 2013 10:38 am

Blesko, cujes li me, alooo....
Malo sam razmatrao trenutnu slozenu ronilacku situaciju u kojoj si kako mi se cini obezgacen pa ti ga tiska ko stigne, i dosao do zakljucka da bi bilo dobro da ovim Turcima napravis dopis, npr kao sto si slao u Porto Montenegro kada sam ja radio i objasnis im sta i kako dalje... Naravno navedes da nepoznata grupa ronilaca ne smije da radi to sto rade i da pare treba ti i to tvoje da zaradjute, u prilogu im posaljes isto kao sto si slao u Porto Montenegro i spisak onih pekarskih i obucarskih firmi iz Niksica koje imaju tvoju dozvolu i naravno firmu iz Podgorice koja je jedina renomirana pa uzmes da zbalezis kao i svaki posao do sada....
A?
Jesam li te sjetio, priznaj....

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Maj 19, 2013 6:30 am

Alo Bijela, prenesite Cigu da je smeće malo ružno. Sram ga bilo sada vas blati, a dok su bile dnevnice i CMAS 76* valjali ste mu.
Pi dobro kaze Gacevic, fukara mala.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Maj 28, 2013 1:49 am

Ljudi ovo je vrhunac gluposti i neobrazovanja, u 40sekundi ovog smjehotresa Mr. Mijajlovic kaze, njemu samo svojstveno da je brod Skenderbeg poklon turske vlasti kralju Nikoli..... Magistre dragi, izbroj pa reci, Skenderbeg je napravljen malo poslije nego li je Nikola otisao na sluzbeni.... sto i tebi zelimo....

http://www.youtube.com/watch?v=lETbgkvLAgk

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Uto Maj 28, 2013 2:09 am

A sta si drugo ocekivao od magacionera, dobro je da ne muce na mikrofon.

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pet Maj 31, 2013 3:34 am

Medigo,
Okaci ovaj mejl kojim bi da citaocima foruma i tebi pojasnim neke od cinjenica:
• Kaurs za instruktore izveden je za pojedince a u ime neregistrovanog Ronilackog saveza Crne Gore, bas kao i za vise od dvije trecine neregistrovanih klubova. O tome su na forumu okaceni brojni dokumenti koji idu u prilog mojoj tvrdnji.
• Ronilacki savez Crne Gore se sportska asocijacija amaterskih klubova koja ne bi trebala da se bavi turizmom. Turizam je privredna grana i time bi trebali da se bave neki drugi ljudi.
• Prica mr. Magacionera kako je Turska poklonila brod „Skenderbeg“ kralji Nikoli vise je nego zalosna. Onaj ko zavrsi trogodisnju Skolu ucenika u privredi ne mora dobro poznavati istoriju ali onaj ko pretendije da javno nastupa bar bi neke lekcije istorije iz Osnovne skole trebao znati. Reci da je Turska poklonila brod „Skenderbeg“ kralju Nikloli je isto kao reci da mu je Austrougarska poklonila brod „Gavrilo Princip“.
• Prema knjizi „Historije pomorstva i ribarstva Crne Gore do 1918. Koju je izdao Istorijski institut Narodne Republike Crne Gore u Titogradu 1960. Godine, autor Dinko Franetovic na strani 226 o “Skenderbegu” pise:
• Luka pripadnosti Skadar
• Dužina 21,1 m
• Širina 5,2 m
• Visina 1,3 m
• Deplasman 41/31 T
• Pogon 80 KS
• Broj posade 6
• Mjesto gradnje: Trst 1916.
• Vlasnik: Austrougarski Lioyd – Trst, Tef Curani - Skadar, Lioyd Triestino - Trst,
Jadransko – Skadarska plovidba –Cetinje

• Crnogorski kralj Nikola I napustio je Crnu Goru u januaru 1916. Godine i po svemu sudeći netreba ga dovoditi u vezu sa pomenutim brodom.
• Albanija je kao država osnovana 1912. Godine a 1913. Godine priznata od velikih sila kao nezavisna drzava. Turska i brod „Skenderbeg“ nijesu zajedno stanovali na Skadarskom jezeru.
• Da zalost bude vece RVCG je sa ovim „istrazivacem“ napravila dokumentarni film „Skenderbeg“ sa dosta pogresnih podataka koji se u brojnim medijima ponavljaju metodom „copy paste“.
• U par prostih recenica reci toliko neistina i pokazati toliko neznanja moze samo Mr. Netreba zaboraviti da je Mr. director Javne ustanove Crne Gore sto samo po sebi dovoljno govori.
• Medigo, okaci o ovu fotografiju parobroda „Skendrebeg“ iz Pomorskog muzeja Kotor kako bi citaoci foruma bolje stekli sliku o cemu se radi.

[img] [/img]

Pozdrav svima:
Dragan Gacevic

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od modrulj taj Ned Jul 07, 2013 7:24 am

Mladene, ozbiljno si se angazovao da istina o Vesku izadje na videlo, i zao mi je sto odluka Ustavnog suda nije bolje propracena u svim glasilima. Hvala ti u svoje ime na toj borbi kao i u ime ljudi koji su od strane Veska bili ozbiljno ogranicavani.

modrulj

Broj poruka : 5
Datum upisa : 04.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Avg 06, 2013 10:38 am

Taman se Blesko malo primiri sa glupostima kad ono novi Blesimetar....Oce genije da mu se napravi bazen... hahahahha
A treskavac??? zaboravio si a??? Neka ti ga Blesko naparvi za svo ono ulizivanje i podilazenje....

http://radiotivat.com/index.php/turizam/36-turizam/11958-dragia-koprivica-bazen-neophodan-i-za-razvoj-sportskog-turizma-u-tivtu.html

Dragiša Koprivica: Bazen neophodan i za razvoj sportskog turizma u Tivtu

Utorak, 06 Avgust 2013 09:03
E-mail Ispis PDF
altTeretana na otvorenom , postavljena u parku nekadašnjeg hotela Park u Donjoj Lastvi, prostoru u kojem su sada smješteni i bungalovi hotela Kamelija, opravdala je očekivanja HTP Mimoza i ronilačkog kluba Neptun-Mimoza, koji su pred početak ljeta instalirali sedam sprava za vježbanje.

Odluku da investiraju u javni prostor investitori su donijeli imajući u vidu potrebe ljetnjih vaterpolo škola za klubove iz Rusije, koje se već nekoliko godina za redom organizuju pod vođstvom Neptuna. Međutim, ideja je bila da ovaj prostor i sprave koristi i lokalno stanovništvo, što se intenzivno i dešava.

- Ovog ljeta škole su prevazišle sva naša očekivanja. Trenutno je u hotelu Kamelija smješteno preko 130-ero mladih ruskih vaterpolista, a u toku je boravak osme grupe za ovo ljeto. Preko 250 djece ostvarilo je blizu 6000 noćeja u Kameliji, rekao je za naš Radio predsjednik Neptuna-Mimoza, Dragiša Koprivica.

- Gostiju, u okviru ovog programa sportskog turizma, bilo bi još mnogo više da u Tivtu imamo bar jedan bazen. Veliki dio gostiju koje bismo mogli dovesti povuče Herceg Novi, koji gotovo u svakom selu ima po jedan bazen. Nadam se da će se naši gradski očevi dozvati i najzad obezbijediti da i Tivat ima bar jedan bazen. Mislim da je lokacija ispred hotela Kamelija, gdje mi improvizujemo teren u moru, idealna za igradnju jednog otvorenog bazena- istakao je Koprivica.

Što se ronilački aktivnosti kluba tiče, Neptun i ovoga ljeta, pored škola ronjenja, ogranizuje i izlete za ronioce. Međutim, na nivu Crne Gore ove godine je manji broj ronilaca iz inostranstva u odnosu na prethodne godine, konstatovano je na nedavnom sastanku Ronilačkog saveza Crne Gore. Razlog tome vide u ekonomskoj krizi, ali ne zaboravljaju ni činjenicu da crnogorsko podmorje i nije posebno atraktivno u poređenju sa nekim drugim morima. Stoga, dodaje Koprivica, atraktivnosti treba pronaći na drugim mjestima, a Crna Gora u tome ne oskudjeva.

- Mi nastojimo ponudu za ronioce koji se odluče za crnogorsko podmorje obogatiti na kopnu, pa za svoje goste, pored zarona na atraktivnim lokacijama, uglavnom na otvorenom moru, ogranizujemo i rafting ture, posjetu manastiru Ostrog, Lovćenu. Na taj način koristimo prirodne i kulturne znamenitosti, kojih je Crna Gora puna.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Avg 06, 2013 10:41 am

A ti Blesko sto lazes ljude da ces vratiti uredbu nije fer, oni se nadaju, isto kao i ovi sto im dugujes dnevnice i honorare....
Nije demokratski, nemoj tako... pirat 

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Sep 09, 2013 10:03 am

E, evo novi direktor RSCG, opet mu je Blesko uvalio... Vidi sto se opametio za ovih par godina....
Oce opet uredbu... Hahahahah....

http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/21355/ronioci-traze-zastitu.html

Ronioci traže zaštitu

Zaštita ljudskih života i podmorskih dobara ukidanjem Uredbe o podvodnim aktivnostima u vodama Crne Gore ugroženi su, čulo se na izbornoj Skupštini Ronilačkog saveza Crne Gore. Odmah nakon ukidanja Uredbe smrtno je stradao jedan ronilac u podmorju barske opštine, što predstavlja signal za uzbunu.
Od donošenja Uredbe 2006. godine do njenog trajanja januara 2013. godine nije smrtno stradao ni jedan ronilac.
"Međutim prije nego što je ona donijeta, od 2002. do 2006. godine smrtno je stradalo 9 ronilaca u vodama Crne Gore. Danas smo jedina država koja nema propis koji reguliše oblast ronjenja, a crnogorsko ronilaštvo, uključeno u najrazvijenije svjetske ronilačke organizacije, svojim aktivnostima ostvarilo je značajne rezultate i ugled u tim organizacijama", ukazuje novoizabrani predsjednik Upravnog odbora RSCG, Vladimir Milošević.
Vlada Crne Gore je još u martu donijela zaključak da se vraćanje Uredbe o ronjenu hitno riješi, ali do danas nije ništa urađeno.
"Naše podmorje je nezaštićeno, ronioci ginu, nelegalne domaće i inostrane grupe i pojedinci rone bilo gdje, čak i u lukama i marinama, bez najave i znanja nadležnih organa, bave se nelegalnom obukom ronilaca, nelegalno izlovljavaju ribu, devlastiraju podmorske arheološke lokalitete odnoseći eksponate neprocjenjive vrijednosti. Da li to Crna Gora ponovo postaje eldorado za nelegalni biznis i bogaćenje, devastirajući kulturno nasleđe u podmorju staro hiljadama godina", pita se Milošević.
Zato će se, prije svega radi zaštite ljudskih života, stečene afirmacije crnogorskog ronilaštva i zaštite podvodnih dobara, Skupština Ronilačkog saveza obratiti nadležnim državnim organima da hitno popune pravnu prazninu koja je nastala ukidanjem jedinog propisa koji je uređivao oblast podvodnih aktivnosti u Crnoj Gori.
Vlada hitno da popuni pravnu prazninu Vlada hitno da popuni pravnu prazninu
Inače, pored predsjednika Ronilačkog saveza instruktora ronjenja Vladimira Miloševića, advokata iz Bara, na Skupštini je za potpredsjednika saveza izabran mr Danilo Mijajlović, profesionalni instruktor ronjenja iz Podgorice. Za predsjednika Skupštine izabran je Veselin Rebić, dipl. pravnik iz Nikšića, za predjednika Nadzornog odbora instruktor ronjenja Igor Koprivica iz Tivta. Članovi Upravnog odbora su instruktor ronjenja Dragiša Koprivica iz Tivta, instruktor ronjenja Dalibor Todorović iz Nikšića i Milorad Kraljević iz Herceg Novog.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Pon Sep 09, 2013 6:11 pm

Bolje bi im bilo da preispitaju te "profesionalne" Instruktorske kategorije, nego se bojim da bi posle toga ostali bez Instruktora.

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Nov 27, 2013 4:36 am

Pa zdravo drugari, mozda ste mislili da cete zaboraviti na zlocastog Bleska i njegove novcano bogate prevare ali ja sam tu da vam to ne dozvolim.... Znate i sami da je pomenuti prevarant i nosioc ove teme iz lijepe nam Crne Gore zaradio milion i nesto dolara na razne prevare i manipulacije... Sada se okrenuo arheologiji, naravno pa boze moj kako to da Mr. se bavi bilo cime manjim... Obzirom da mi i dalje po malo ronimo mimo njegovog znanja zadovoljstvo mi je da prezentujem njegov nerad kao i uvijek... Malo fotki mina, granata i torpeda koji su snimljeni u blizini kupalista i RCUD-a... Obzirom da je Mr. Blesko sve ocistio opravdano se sumnja da je Gacevic postavio eksponate iz svog pomorskog muzeja kako bi napakostio i ukaljao reputaciju ovog sjajnog covjeka i junaka nase danasnjice...

" />
 " />
 " />

Ovo je samo mali dio iz albuma koji ce biti posvecen Mr. Blesku i njegovom radu....
P.S.
Blesko znam da citas i da ti smeta ali smeta i meni tvoj lopovluk pa zbog toga i pisem... Po najavama zima ce biti interesantna...
ne sekiraj se, ovdje je snijeg i hladno ali svi smo dobro...
pozz

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pet Nov 29, 2013 1:41 am

E pa Mr. Blesko ima toga jos i to ohoho... Ovi Englezi ce sve da ti pokupe, i onih 25% ce da odnesu...
 " />  " />  " />

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Dec 12, 2013 12:01 am

Kafa, lijepo vrijeme, dobar tekst u novinama, uzivancija.....
Je li i u Bjeloj sunce?

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Dec 12, 2013 4:02 am

Mozda jeste glup ali dobro racuna, sada znam i zasto je Mr.  affraid 

" />

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pet Dec 13, 2013 2:32 am

Evo i teksta iz Vijesti, zasjenio je majstor sve... Pink Panteri su humanitarci za ovog hostaplera... Sta bi radio Njemcima kada nas ovako jadi.....

„Vijesti“ došle do dokaza o „ugrađivanju“ rukovodilaca jedne javne ustanove čiji je osnivač Vlada Crne Gore

MIJAJLOVIĆU ČETVRTINA PROFITA RCUD-A

Dugogodišnji direktor Javne ustanove „Regionalni centar za obuku ronilaca za podvodno deminiranje, pružanje pomoći, spašavanje i kontrolu na moru“ (RCUD) iz Bijele, bivši visoki policijski funkcioner Veselin Mijajlović, godinama se „ugrađivao“ u poslovanje te JU čiji je osnivač Vlada Crne Gore. „Vijesti“ su došle do dokumenta - odluke Upravnog odbora JU RCUD iz 2004 godine koja je Mijajloviću „dala zeleno svjetlo“ da pored masne plate, uzima i četvrtinu zarade koju ostvari RCUD. „Direktoru Centra se određuje lični dohodak u iznosu od 900 eura mjesečno, kao i 25 posto na čistu dobit koja se ostvari aktivnim djelovanjem direktora Centra u obezbjeđenju i izvođenju poslova deminiranja, izuzimajući donacije Centra.“- stoji u tački 5 odluka koje je Upravni odbor JU RCUD usvojio na sjednici održanoj 1.februara 2004 godine, a koju potpisuje tadašnji predsjednik UO, Veselin Garčević. „Ne sjećam se da smo u tim okolnostima ikada donijeli odluku da nekom omogućimo da dobije 25% od dobiti.”- kaže za “Vijesti” danas Veselin Garčević koji je ambasador Crne Gore u Belgiji i pri NATO-u u Briselu. Kao kadar Ministarstva inostranih poslova, on je bio prvi predsjednik UO JU RCUD koju je Vlada Crne Gore osnovala 7.juna 2002 godine. Istom odlukom, Vlada je za v.d. direktora te JU imenovala dugogodišnjeg komandanta Ronilačko-padobranske jedinice MUP-a Veselina Mijajlovića kojem su kasnije Upravni odbori RCUD-a, produžavali direktorski mandat sve do danas. “Aktivnosti za koje se vi interesujete dešavale su se prije 10-11 godina, tako da bi svako moje proizvoljno tumačenje predstavljalo uvod u grešku i bilo bi sa moje strane neozbiljno.”- kazao je “Vijestima” ambasador Garčević dodajući da ne posjeduje kopije finansijskih i izvještaja o radu JU RCUD za vrijeme dok je predsjedavao njenim Upravnim odborom, za što je novinara “Vijesti” uputio na  aktuelni UO kojeg  od prije nekoliko mjeseci vodi bivši gradonačelnik Herceg Novog i istaknuti funkcioner DPS Dragan Janković. Garčević nije odgovorio na pitanje da li smatra legalnom odluku UO koji je on predvodio, da se direktoru jedne državne javne ustanove omogući uzimanje procenta od prihoda koji ostvari ta JU, te na osnovu kojih zakonskih propisa je to UO uopšte mogao da uradi. “Od januara 2004. ja sam bio u Beogradu, u tadašnjem Ministarstvu spoljnih poslova SCG na pripremama za preuzimanje duznosti ambasadora SCG u OEBS-u. Na dužnost sam upućen početkom februara. Iako sam i dalje bio formalno član UO JU RCUD, u tom periodu nijesam učestvovao fizički u njegovom radu.”- ističe ambasador Garčević i podsjeća da UO “nijesu činili samo predstavnici crnogorskih institucija već i medjunarodnih institucija”. “Koliko se sjećam u odboru je bio predstavnik slovenačkog International Trust Fund-a (Fond za razminiranje u jugoistočnoj Evropi) i hrvatske Agencije za deminiranje. Ne sjećam se da smo u tim okolnostima ikada donijeli odluku da nekom omogućimo da dobije 25% od dobiti.”-istakao je Garčević. Pored njega u UO RCUD-a kada je donesena odluka o “ugrađivanju” direktora u prihod koji ostvaruje državna JU, bili su i Nebojša Kaluđerović kao predstavnik Vlade (zamjenik predsjednika UO) te članovi Radenko Vuletić i Husnija Redžepagić ispred MUP-a Crne Gore, Goran Gačnik iz ITF-a iz Slovenije i Oto Jungvirt iz Hrvatskog centra za razminiranje. Gačnik se inače, 2004 povukao iz UO RCUD-a zbog konflikta interesa. Mijajlović je tada bio član UO kao “predstavnik zaposlenih u RCUD”, a kolika je bila njegova “osnovna plata” od 900 eura 2004 godine, najbolje potvrđuje podatak da je Milo Đukanović 2005 i 2006, na mjestu predsjednika Vlade Crne Gore primao platu od 456 eura! Mijajloviću ni duplo veća plata od premijerske nije bila dovoljna, pa je dobio i procenat od 25 posto dobiti JU čiji niti jedan finansijski i izvještaj o radu crnogorska javnost do danas nije vidjela. Na pitanje kome u Vladi koja je osnovala, JU RCUD podnosi te izvještaje, iz Biroa za odnose sa javnošću Vlade “Vijestima” nije precizno odgovoreno, sa izuzetkom napomene da je “RCUD u nadležnosti MUP-a”. U resoru Raška Konjevića rečeno nam je da MUP, “osim predlaganja članova UO i davanja saglasnosti na akt o internoj organizaciji i sistematizaciji RCUD-a, nema nikakve ingerencije nad tom JU što potvrđuje i Odluka o osnivanju  RCUD-a od 7.juna 2002”. “Nama RCUD ne podnosi nikakve uzvještaje i to što se tamo događa bi trebalo biti predmet pažnje UO, osnivača – Vlade, ili možda nekih drugih organa u sistemu podjele vlasti u državi.”- nezvanično je “Vijestima” saopšteno iz kabineta ministra Konjevića. U odluci o osnivanju RCUD-a navodi se da se djelatnost te JU finansira iz sredstava državnog budžeta, sopstvenih prihoda “i drugih prihoda u skladu sa zakonom”, kao i da joj se budžetska sredstva dodjeljuju “na osnovu godišnjeg programa na koji saglasnost daje Vlada CG”. Vlada godišnje za rad RCUD-a u prosjeku izdvaja oko 340 hiljada eura čime su pokriveni svi troškovi te JU – plate, doprinosi, rashodi za materijal i usluge…. Sve što RCUD zaradi preko toga od raznih komercijalnih poslova je “čisti dobitak” na koji Mijajlović po odluci UO iz 2004, ima pravo da uzme četvrtinu. Koliko je on do sada po tom osnovu prihodova novca i da li je kontroverzna odluka UO još na snazi, “Vijesti” do danas nisu dobile odgovor ni od njega, ni od novog predsjednika UO RCUD Dragana Jankovića koji nam nije dostavio ni tražene finansijske i izvještaje o radu te JU za period od 2002 do 2012 godine.
OD MANKA PREKO 200 HILJADA, OD NORVEŽANA 250 HILJADA ?
Najskuplji komercijalni posao koji je RCUD do sada uradila bilo je “razminiranje” podmorja luksuzne marine Porto Montenegro u Tivtu za što je ta JU od  firme kanadskog biznismena Pitera Manka “Adriatic Marinas” prije par godina, naplatila 860 hiljada eura. Prije nekoliko mjeseci je RCUD potpisao i komercijalni ugovor sa “Norveškom narodnom pomoći” o razminiranju kopnenih djelova Crne Gore od zaostale kasetne municije vrijedan million eura. U prezentaciji napravljenoj lani povodom 10-te godišnjice RCUD, Mijajlović je objavio da je ta JU u periodu od 2002-2012 iz državnog budžeta dobila ukupno 2.128.000 eura, od stranih donacija 1,3 miliona eura, a da su “sopstveni prihodi” iznosili 2,3 miliona eura. Direktor Poreske uprave Crne Gore Milan Lakićević nije odgovorio na pitanja “Vijesti” da li je i koliko Mijajlović u proteklih osam godina prijavio i platio poreza na dobit koju je ostvarivao od “varijabilnog dijela” svojih ličnih primanja shodno odluci UO RCUD-a iz 2004.

PRIJAVIO IMOVINU NAKON PISANJA “VIJESTI”, PROCENAT JE “MINULI STAŽ”
Komisija za utvrdjivanje konflikta interesa u maju ove godine “Vijiestma” je odgovorila da direktor Javne ustanove RCUD nije javni funkcioner i da zbog toga na njihovom sajtu nema podataka o primanjima i imovini Veselina Mijajlović. Nakon što smo o tome objavili tekst, Mijajlovićev prvi i jedini imovinski karton ipak se pojavio na sajtu Komisije za utvrđivanje konflikta interesa i to u rubrici “Vladini funkicioneri”. Prema tom kartonu, nekadašnji radnik  nikšićke željezare i bivši policajac MUP-a Crne Gore, jedini je vlasnik porodične kuće površine 224 kvadrata u Podgorici  i imanja površine 2.626 kvadrata u podgoričkom naselju Tološi, odnosno u Mišićima kod Sutomora površine 195 kvadrata. Mijajlović posjeduje i skoro polovinu od 24.886 kvadrata zemljišta u Plužinama. Kada ne vozi luksuzni službeni “džip grand čiroki” vrijedan skoro 50 hiljada eura koji je 2008 kupio RCUD, Mijajlović se služi svojim ličnim skromnim “audijem A 3 TDI” iz 2004. U imovinskom kartonu je naveo da mu je plata kao direktora RCUD-a “900 eura plus minuli radni staž”.

TRANSPARENTAN KADA PRIČA SA REŽIMSKIM MEDIJIMA
“Ja sam tu i na raspolaganju sam. Iskazi i finansijski iskazi svih organizacija na čijem sa bio čelu postoje i mogu se provjeriti. Moj lični račun, moji lični kontakti, moje veze, moji susreti – sve je danas provjerljivo, ne samo moje već i svakoga od nas. Mi smo malo društvo i sve se u ovom društvu zna.”- kazao je Mijajlović u jednom od svojih posljednjih javnih nastupa. On je nakon serije tekstova u “Vijestima” o sumnjivim radnjama u vezi RCUD-a,  u dva navrata u kratko vrijeme proteklih mjeseci gostovao na kotorskom Radiju Skala. Na pitanje domaćina da je “zbog čega napadi na njega kada je sve pokriveno papirima”, Mijajlović je odgovorio da “danas postoje finansijski iskazi i danas postoji takva kontrola da ništa ne može ostati sakriveno”. “Mi smo do sada imali dvije međunarodne kontrole koje su kontrolisale svaki aspekt rada RCUD-a, među kojima i sve finansijske iskaze.Ti iskazi su dostupni javnosti i medijima i ko god želi ili sumnja u nešto, može da dođe u RCUD da to provjeri i da se uvjeri u neosnovanost priča i konstrukcija pojedinaca koji, mislim da imaju čak i problema sa nekim svojim zdravstvenim stanjem.”- kaže direktor JU na čijem sajtu nema niti jednog od ključnih dokumenata o organizaciji i radu te ustanove.
Siniša Luković

JANKOVIĆ: VESKO MI JE REKAO DA GA MRZITE
Direktor RCUD-a Veselin Mijajlović ali ni novi predsjednik UO te JU Dragan Janković nisu željeli da „Vijestima“ odgovore na set pitanja koja smo im ovim povodom dostavili, čak ni da nam daju uvid u izvještaje o radu i finasijske izvještaje te javne ustanove. „Jedinstveno je mišljenje da su ND „Vijesti“ u dugogodišnjem periodu, objavile više
tekstova koji su se odnosili na rad Centra i njegovog direktora, a tekstovi, čiji ste autor, nijesu
bili na nivou standarda sadržanim u medunarodnim dokumentima o ljudskim pravima i
slobodama, principima i etičkim pravilima novinarske profesije. Sve informacije, koje su
saopštavane u objavljenim tekstovima, nijesu imale karakter objektivnog novinarskog
izvještavanja, već su se zasnivale na neprovjerenim i neistinitim činjenicama prikupljenim na
neprofesionalan način, u namjeri da se naškodi dobrom poslovnom ugledu Centra, stečenom i
priznatom u medunarodnom okviru. Nijedan Vaš objavljeni programski sadržaj u ND
„Vijesti“ nije se odnosio na postignute rezultate i dobijena priznanja u ostvarenim
humanitarnim aktivnostima i uspješno obavljenim poslovima podvodnog razminiranja na
našem i inostranom podrucju, već ste, naprotiv, takve uspjehe obezvredjivali svojim
tendencioznim i zlonamjernim komentarima.”- stoji u odgovoru Jankovića na naš zahtjev. On je istakao da ga je Mijajlović “upoznao sa svojim stavom da sa Vama lično i ND „Vijesti“ ne želi da ima bilo kakvu saradnju, kao i razlozima za takav stav”, te da su to podržali i svi članovi aktuelnog UO JU RCUD. Janković navodi i da su “Vijesti” do sada o radu RCUD-a i Mijajlovića izvještavale “neprofesionalno i neobjektivno”, te da ukoliko se to ne promijeni “sa žaljenjem ćemo konstatovati da saradnja sa vama mora sacekati neka bolja vremena , odnosno promjenu načina , stila i manira komunikacije i shvatanja profesionalizma vašeg novinara koji se bavi ovom temom.”
S.L.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Dec 14, 2013 5:10 am

Evo i odluke kojom Mr sebi dodjeluje 25% kao nadoknadu za umni rad.... Kako ce te okrpit jado jadni, milione si pokrao od te jadne drzave....

" />

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Dec 17, 2013 6:42 am

Mogao bi vam Djedo Mraz ovih dana banut....Napravite mu jednu instruktorsku...

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Dec 18, 2013 11:44 pm

Puni majstor naslovnice ne jenjava.... Bravo za Mr Bleska i nastavak karijere divnog nam strucnjaka za procente....

" />

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 30, 2013 10:41 am

E Blesko neka guzva pa malo kasnim, a cujem i da te zulja ovaj forum.... Opusteno samo, ignorisi nase pisanje.....

" />

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 30, 2013 10:42 am

http://www.vijesti.me/vijesti/zvizdac-kog-nisu-htjeli-da-cuju-policajac-prijavio-sefa-vrh-mup-a-cutao-clanak-167843

• Piše: Siniša Luković
• Izmjena: 23.12.2013 u 17:15

OZBILJNE OPTUŽBE

Zviždač kog nisu htjeli da čuju:
Policajac prijavio šefa, vrh MUP-a ćutao
Službenik MUP-a Predrag Spasojević iznio ozbiljne optužbe protiv Veska Mijajlovića iz ronilačkog centra, ali uzalud
Uvecaj!
Spasojević (Foto: Arhiva "Vijesti")
Policijski službenik Predrag Spasojević uzalud je prijavio Veselina Mijajlovića, direktora JU „Regionalni centar za obuku ronilaca za podvodno deminiranje, spašavanje, traganje i kontrolu na moru” (RCUD).
Po prijavi za zloupotrebu položaja skoro cijelu deceniju niko ništa nije preduzeo. Prijava je poslata vrhu MUP-a samo par mjeseci nakon što je februara 2004. Upravni odbor RCUD direktoru Mijajloviću omogućio da se ugrađuje, odnosno da pored masne plate, uzima i četvrtinu zarade koju ostvari RCUD.

“Vijesti” su taj neobičan dokument objavile, nakon čega je iz MUP-a koji danas vodi Raško Konjević najavljeno slanje Upravne inspekcije i provjera načina na koji se upravlja RCUD-om.
Konjevićev partijski drug iz SDP-a, Mićo Orlandić kao tadašnji pomoćnik ministra unutrašnjih poslova za javnu bezbjednost, nije ništa učinio kada mu je 10. maja 2004. Spasojević, pripadnik Ronilačke jedinice MUP-a, sačinio i predao službenu „Informaciju o nepravilnostima u radu i mogućim krivičnim djelima u Ronilačkoj jedinici“.
U tom dokumentu koji „Vijesti“ posjeduju, navedene su veoma ozbiljne optužbe na račun Mijajlovića, Spasojevićevog komandira i tada već direktora novoformirane JU RCUD.
Uvecaj!
Orlandić
Ronilačka jedinica MUP-a kojom je komandovao Mijajlović, u međuvremenu je ukinuta, Spasojević je na sopstveni zahtjev napustio prije gašenja, i danas radi u ZIKS-u.
„Nakon što sam Orlandiću poslao službenu informaciju, on me je primio na razgovor i obećao da će MUP temeljno provjeriti sve moje navode. To se međutim, nije desilo, već je na kraju sve to što sam ja napisao u informaciji, prezentovano Mijajloviću”, rekao je Spasojević.
On kaže kako ga je Mijajlović nakon toga pozvao u svoju kancelariju gdje su imali jedan veoma neugodan razgovor.
Spasojević tvrdi da još ima policajaca koji će potvrditi njegove riječi i optužbe na račun bivšeg šefa.
“ Za njega (Mijajlovića) MUP je krava muzara koju će on musti dok god mu vi to budete dozvoljavali. Samo prostim uvidom u lična primanja može se ustanoviti ko može i koliko može da gradi - kupuje džipove, glisere, gumene čamce“, piše u službenoj informaciji koja se našla na Orlandićevom stolu.
Spasojević i danas tvrdi da je Mijajlovićeva imovina – luksuzna kuća koju je ovaj podigao na Marezi, brojni automobili i slično, nesrazmjerno visoka u odnosu na njegova skromna policijska primanja.
Uvecaj!
„Potrebno je izvršiti vještačenje i analizu potpisa na putnim nalozima za Italiju iz vremena kada je pomoćnik ministra za javnu bezbjednost bio Vuk Bošković. Sumnjam da je na jednom nalogu potpis falsifikovan. Potrebno je obaviti provjeru računa za ronilačku opremu koja je nabavljena tada, a i ranije. Tvrdim da je u toku marta 2001. izvršena zloupotreba službene ronilačke opreme, službenih vozila i službenika u toku radnog vremena kada se u Bigovi ronilo u privatne svrhe”, rekao je Spasojević.
On se tu ne zaustavlja, nego detaljno opisuje kako se na račun službe boravilo u hotelu “Plaža” 2001. godine kada je zloupotrebljen kompresor, “boce se punile komercijalno i novac od toga je išao u džepove službenika”.
“Tvrdim da se u toku jula i avgusta 2001. na plaži Jaz privatno naplaćivao boravak članova ronilačkih klubova iz Podgorice i njihovo vođenje na ronjenje uz upotrebu službenih šatora, ronilačke opreme, kompresora, čamca koji je na sat trošio 250 litara goriva i 5 litara ulja”.
Treba ispitati, kaže Spasojević, moguću zloupotrebu čamaca i opreme prilikom izvođenja podvodnih radova u Bigovi – uvala Trašte krajem avgusta 2001 godine.
“Pri tome su angažovani ljudi iz rezervnog sastava, te su isti boravili o trošku MUP-a, a radili za g. Mijajlovića privatan posao“, stoji u Spasojevićevoj službenoj informaciji.
On je tada vrh MUP-a upozorio i da se sa skupom ronilačkom opremom koja je od građana ili ronilačkih klubova privremeno oduzeta po raznim osnovama od strane Ronilačke jedinice i RCUD-a, ne postupa u skladu sa zakonom.
„Ista se dijeli rezervnom sastavu, koristi za izvođenje ronilačke obuke u klubu 'Akvanaut' i koristi se u službene svrhe. Tako pohabanu pa često i izgubljenu opremu, više nije moguće vratiti prvobitnim vlasnicima i pored odluke suda“, napisao je Spasojević.
Ronilački klub, a kasnije firma za obavljanje podvodnih radova „Akvanaut“, vlasništvo je Mijajlovićevog sina Danila koji je istovremeno zaposlen kod svog oca kao jedan od instruktora ronjenja u RCUD-u.
Spasojević je u službenoj zabilješci još prije 10 godina ustvrdio i da je Mijajlović zloupotrebio službeni položaj kada je pripadnike Ronilačke jedinice u ljeto 2002 u Bijeloj „tjerao da se umjesto svojim poslom, bavimo renoviranjem hotela i čuvanjem ležaljki, suncobrana i frižidera za piće i sladoled koji su pripadali zakupcu plaže“.
„Takođe, u istom periodu zloupotrebljavana je ronilačka oprema, prostorije RCUD-a, čamac, kompresor i službenici da bi g. Mijajlović održavao privatne kurseve ronjenja i od toga ubirao ličnu i materijalnu korist. Privatno punjenje boca uz upotrebu službenog kompresora i naplaćivanje istog vrši se još uvijek.“
Spasojević danas „Vijestima“ kaže da postoji nebrojeno mnogo primjera u kojima je Mijajlović zloupotrebljavao službeni položaj i nezakonito postupao radi sticanja materijalne dobiti.
„O nekim od tih slučajeva je čak svojevremeno pisano u Pobjedi, naravno, u sasvim drugom, pozitivnom kontekstu, kada se izvještavalo o obuci članova ronilačkih klubova u Bijeloj, a Mijajlović im je naplaćivao smještaj u hotelu 'Park' koji je pripadao MUP-u i davao im da rone u privremeno oduzetoj opremi drugih građana“, kazao je Spasojević.
On kaže da je spreman da o slučaju RCUD pod zakletvom svjedoči na sudu, ako ga neko pozove.
Neće da pričaju sa „Vijestima“
Direktor RCUD-as Veselin Mijajlović saopštio je da sa novinarom i “Vijestima” “ne želi da ima nikavu saradnju”, a na naša pitanja ne želi da odgovara ni aktuelni predsjednik UO JU RCUD Dragan Janković.
Jankovićevu tvrdnju da je to “jednoglasno mišljenje” svih članova UO, u međuvremenu je demantovao MUP, ističući da njihov predstavnik u UO Abid Crnovršanin, uopšte nije konsultovan prilikom izjašnjavanja članova UO JU RCUD o zahtjevima “Vijesti” jer je tada bio na službenom putu.
Ddržavni  trošak na Azurnoj obali
“Pitam se što će čovjeku sa završenom Višom školom dvije sekretarice i prevodilac. Isto tako, smatram da g. Mijajlović nije kadar koji, recimo, zaslužuje da mu se kao prošle godine odobri vozilo, prevodilac i finansira put u Antib u Francuskoj za privatnu promociju filma njegovog sina, a koji je, kao i supruga Mijajlovića, putovao tom prilikom sa njim.
Za taj trošak koji je iznosio oko 4.500 eura mogla se kupiti solidna oprema za jedinicu čiji ljudi rone u pocijepanim odijelima”, napisao je Spasojević 2004. vrhu MUP-a.
U Antibu na francuskoj Azurnoj obali se održava Međunarodni festival podvodnog filma na koji su Mijalovići svojevremeno putovali u vezi sa svojom drugom “podvodnom djelatnošću”.
Otac Veselin i sin Danilo Mijajlović - zaposlenici JU RCUD, naime, povezani su i kroz Mediteranski festival filmova o podvodnom svijetu “Sub Aqua Fest” koji se ljeti unazad nekoliko godina, priređivao u Kotoru.
Organizator tog festivala bio je Klub za podvodne aktivnosti “Aquanaut Montenegro” iz Podgorice čiji je direktor Danilo i NVO “ Mediteranski festival filmova o podvodnom svijetu Sub Aqua Fest” iz Podgorice koju je, po evidenciji Vlade, registrovao otac Veselin Mijajlović.
Stariji Mijajlović ujedno je bio i predsjednik festivala koji se održavao u Kotoru, a Danilo koji se predstavlja i kao podvodni snimatelj, je bio direktor te NVO. Na taj način uspostavljena je i “kopča” sa festivalom u Antibu na koji su Mijajlovići u više navrata odlazili – o državnom trošku.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Jan 13, 2014 1:31 am

Evo ovaj Mr tutuban napisao predlog zakona o ronjenju, zao mi je samo zbog nekih koji su mu ljubili bulju sto nece proci......

http://www.mup.gov.me/vijesti/134375/Potiv-za-javnu-raspravu-o-Nacrtu-zakona-o-ronjenju.html

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 29, 2014 5:04 am

Potrudio se Mr. Mijajlovic da promovise ronilacki turizam u CG. Cak se i u dalekoj ali nam bratskoj Rusiji pise o predlogu zakona koji je ovaj pravni virtuoz osmislio.
Stidi se g.z.ce kada obraza nemas, halfpismeni coveculjku....

http://openmonte.com/community_item/news/917.html

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od * taj Pon Feb 03, 2014 9:49 am

http://www.vijesti.me/vijesti/rcud-bijele-promaklo-59-avio-bombi-clanak-175719

Evo da ne bude Medigo jedini koji ovo prati Smile

*

Broj poruka : 4