PREVARE I PREVARANTI

Strana 6 od 19 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PREVARE I PREVARANTI

Počalji od medigo taj Uto Dec 21, 2010 4:54 am

Pretpostavljam Denasi da si zeleo reci kako je Mijajlovic u tom metezu uspio da prevari i svoje drugove.... slazem se sa tobom oko toga, ali na mom kalendaru je sada decembar 2010. god..
A i JNA je propala, samo opstaju prevaranti kao sto je pomenuti heroj tog vremena... Ali kad malo bolje prelistas ove postove videces da je covjek ipak samo s'pravom nosilac ove teme....
pozdrav

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Dec 21, 2010 5:36 am

to bi trebalo da izgleda ovako, otprilike....

[img][/img]

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Uto Dec 21, 2010 9:21 pm

Nego, ode juče ONAJ... Sad će i ovaj...

Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Dec 21, 2010 10:17 pm

Samo sto ovaj nece dje i ONAJ....
Ovaj ce imati gratis smjestaj i hranu.... duzi period....

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Uto Dec 21, 2010 10:32 pm

Pitaj Gacevica hoce li mu nositi cigare, da ima covek sta da pusi Very Happy

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Sre Dec 22, 2010 2:11 am

Snaći će se već nekako i ako g. Gačević ne stigne. Ima TAMO puno liberalnih momaka, spremnih da mu izađu u susret...

Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Dec 23, 2010 6:03 am

Kaze Gacevic da je taman prije nekoliko posadio tri JUTRA duvana, a da nema nikakvih problema i da ce mu dati jedno jutro da popusi.... Samo da brava kaze skljoc..

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Sub Dec 25, 2010 10:03 am

@Medigo
Da, da, potpuni "metež", svi koji nisu trebali, bili su potpuno zatečeni novonastalom "situacijom" u vremenu i prostoru. Hoću napisati da je problem u kom se našla JNA i narod na tom prostoru bio daleko veći nego što je to u početku izgledalo, bar nama, običnim smrtnicima.
Na to sve treba dodati i potpunu (ne)sposobnost nadležnih vojnih ograna VPS-a. Ponajviše mislim na komandni kadar koji je trebao da da primer kako se ponašati i pravi je podvig bio zaobići glupost, ostati "čistog obraza"...
Naravno sa ove vremenske distance (poznato mi je da je decembar 2010.) daleko je lakše sagledati...sve.
Nema opravdanja za "punjenje" Kumbora raznoraznim civilnim barkama... ni za istovar baksi cigareta na carinskom molu u Zelenici neposredno pored vojske i policije... Nema opravdanja ni za mnoge druge stvari...
Verujem da nije bilo svega toga ne bi bilo ni dotičnog "prof"...

denasi

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Dec 26, 2010 8:51 am

Nije dobro svaku priliku, pa i nesrecu koristiti za pljacku i laznu promociju pred neukim narodom. Nije dobro i obecavati da cu izvaditi utopljenika ako mi date pare da kupim ronilacku opremu za veliku dubinu. Upravo je to slucaj sa pokojnom Slavujkom Calasan i njenom ozaloscenom familijom. Pocuca je makar pokusao da im pomogne. Dosao je na zahtjev Opstine Pluzine. Vesko je digao galamu nakon udesa i pojavio se kao jedini koji to moze, ali ako mu se da novac da kupi ronilacku opremu. U medjuvremenu su ovi njegovi izvodili neki ronilacki perfomans u mokrim odijelima roneci na vazduh. I naravno utopljenicu nijesu nasli ali je Vesko naso vremena za slikanje, novinare i obecanja familiji, opstinarima i predstavnicima Elektroprivrede Crne Gore. Pored plate, dnevnica, placenog ronjenja i ostalih troskova jos 6.000 eura za ronilacku opremu. Utopljenu zenu nikada nijesu nasli. Ostala su samo lazna obecanja familiji i bezocan napad na Pocucu. Priuceni novinari prenose njegove izjave, a one su u njegovom stilu. Tu se ronilo u mokrom odijelu u zimskim uslovima sa jednobocnim aparatima preko 80 metar, i sta jos sve ne. Novac je dobio. Opremu je kupio, koja mu uglavnom sluzi za slikanje i odusevljavanje neupucenih u ronjenje, dok je utopljena zena jos uvijek u jezeru gdje je i prije njegovog angazovanja bila.
Ni nas WikiLeaks nije spavao. Ima tu jos materjala o ovoj tragediji i nedjelima Veselina Mijajlovica. Ja sam imao priliku da upoznam supruga pokojne Slavujke Calasan, koji je pored nesrece koja ga je zadesila nasao snage i vremena da obidje Pocucu u Vojnoj Bolnici u Meljinama. Tada je meni i Draganu Gacevicu covjek pricao detalje ovih ronilackih aktivnosti i nemam razloga da mu ne vjerujem.

[img][/img]

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 19, 2011 11:37 am

A da nasi susjedi prate aktuelnu temu i sve sta pise u nasim medijima najbolje pokazuje i ovaj prilog iz splitske Slonodne Dalmacije. Novinar iz Dubrovnika ocigledno je dobro upoznat sa dostignucima nekadasnjeg minera sa dubrovackog ratista a danas poznatog „deminera“. Nakon sto je vodio paravojne formacije na dubrovacko ratiste, „skinuo s osigruranja“ kombi Renailt Trafic i parkirao ga u krug MUP-a u Podgorici, oteo od bivseg saveza brod „Galeb“, sve je to budno propraceno u Slobodnoj Dalmaciji. Sada im je jasno i ko je i kako „deminirao“ akvatori oko Prevlake. Mozda bi njegove lazi i pile vodu da Wiki Liaks nema papire, i da papiri nijesu zavrsili na vise adresa. Kako su poceli da hapse po granicama ocekivati je da i deminer jednoga dana zavrsi u zatvor i odgovara za svoja sabrana djela.

Evo i jednog od dokumenata, za pocetak. affraid

[img][/img] [img][/img][img][/img]

a evo link za ljubitelje i kolekcionare koji zele bolje da procitaju tekst, i za vas gospodine... free download ... neka vam prevedu cimeri iz crenfilda...

http://img148.imageshack.us/img148/8499/gacevic2.jpg

p.s.
Kako te gleeeedaaaa.....

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Jan 25, 2011 6:29 am

Nadjoh u arhivi pa rekoh da Vam pokazem kako je Koprivica lazinjao po novinam dok nije raskrinkan.... Lupeta da se najezis, a sada isti taj lazov i manipulant pretstavlja delegaciju CG ronilaca koja docekuje gusarski brod "HERCULES", mada bi mu ime ZAVALA bolje stojalo... ali polako sada ovoliko...

„VIJESTI“ : 22. avgust 2004. godine, Koprivica objasnjava ronjenje na olupinama
Crnogorskog podmorja:

Ronjenje na olupinama, na kojem stranci zgrću novac, u Crnoj Gori još u povoju

Ronjenje na olupinama, na kojem stranci zgrću novac, u Crnoj Gori još u povoju
Nepregledno plavetnilo kroz koje se lagano probijaju sunčevi zraci, jata riba, šum mjehura zraka koji ispuštaju ronilački aparati i užurbani otkucaji srca u momentu kada oči ugledaju ogroman tamni obris potonulog broda, koji počiva na morskom dnu, užitak su za koji svaki pravi ronilac i ljubitelj morskih dubina u svijetu ne žali da potroši novac. Ronjenje na olupinama potonulih brodova i aviona, takozvani wreck diving, najuzbudljiviji je dio “adrenalinskog turizma”.
U odnosu na ono što se nudi u svijetu, wreck diving u Crnoj Gori je tek u povojima. Iako Crnogorsko primorje ima više atraktivnih lokacija za ljubitelje tog sportsko-zabavnog turizma, podatak da se kod nas organizovano vođenje grupa ronilaca na potopljene brodske olupine ne naplaćuje ekstra u odnosu na druge vidove ronilaštva, koje nude ovdašnji klubovi, dovoljno govori o neiskorišćenosti tog potencijala. Za pogled na svjetska iskustva u toj oblasti ne treba ići dalje od susjedne Hrvatske, čiji ronilački klubovi izuzetno dobro koriste i promovišu ronjenje na olupinama brojnih trgovačkih i ratnih brodova koji leže na dnu hrvatskog dijela Jadrana. Stoga se svake godine veliki broj, prvenstveno, stranih turista dubljeg džepa oduševljava i bogatstvom dubina mora naših sjevernih susjeda. Olupine austrougarskog putničkog parobroda “Baron Gautch” kod Rovinja, bojnog broda “Szent Istvan” u blizini Premude, američke “leteće tvrđave B-17” kod Visa ili njemačkog torpednog čamca S-57 kod Pelješca, među najpopularnijim su destinacijama wreck divinga u Hrvatskoj.
Sa druge strane u Crnoj Gori ima nekoliko izuzetno interesantnih, više ili manje poznatih, olupina koje obilaze akvanauti. Najčuvenija je svakako stara austrougarska krstarica “Zenta” kod Petrovca. S obzirom da leži na 73 metra dubine, ona i nije pogodna za neiskusne ronioce i početnike kakvi preovlađuju među turistima u Crnoj Gori.
- Pored “Zente” za wreck diving možemo ponuditi olupinu starog patrolnog čamca RM JNA koji je nakon što je služio kao meta, potopljen na dubinu od 24 metra kod Žanjica na ulazu u Boku. Ispred otočića Mamula na dubini od 42 metra leži italijanski teretni brod, a u blizini se na dubini od 38 metara nalazi još jedan potopljeni brod koji, s obzirom da leži prevrnut na palubi, još nijesmo identifikovali. Na njemu nema propelera i još nekih detalja, pa pretpostavljam da je takođe riječ o brodu-meti koji je potopljen na vježbovnom gađanju neke od vojski koje su se u posljednjih nekoliko decenija smjenjivale u Boki - priča predsjednik ronilačkog kluba “Neptun-Mimoza” iz Tivta, iskusni bivši vojni ronilac i instruktor Dragiša Koprivica.
Prema njegovim riječima, u blizini rta Kabala je i kompletno arheološki obrađen i zaštićen lokalitet na kome se na pješčanom dnu nalaze ostaci drvene turske galije iz 16. vijeka, dva stara brodska topa i dosta keramike iz 1530. godine.
U blizini Volujuce kod Bara na dubini od samo 13 metara počiva na dva dijela raznijeti trup francuskog razarača “Dag” iz Prvog svjetskog rata, koji je stoga pogodan za ronioce-početnike, a ispred Ulcinja na oko 16 metara dubine, takođe prelomljen u dva dijela, je potopljeni njemački ratni brod “Forvec”.
Pored ronjenja na brodovima koji su u ratnim sukobima, olujama ili jednostavno nepažnjom posada našli svoj kraj na morskom dnu, u svijetu je sve izraženija i pojava namjernog potapanja dotrajalih plovila koja time postaju ronilačka atrakcija, ali i novi eko-sistemi, odnosno staništa u kojima se razvija i buja podvodni život. U SAD je pokrenut poseban “Program izgradnje vještačkih grebena” za koje su iskorišteni od ulja, maziva, nafte i svih štetnih materija brižljivo očišćeni stari ratni i pomoćni brodovi. Jedna od najvećih atrakcija ronilačkog turizma uz obalu Floride tako je prije dvije godine postao veliki desantni brod “Spiegel grove” koji je na dubini od 15 do 45 metara namjerno potopljen u blizini Ki Larga. Sa svojih 155,5 metara dužine i 25,6 širine, “Spiegel grove” je do sada najveći namjerno potopljeni brod u istoriji ronilaštva, a koliko je projekat uspješan svjedoče ne samo hiljade posjeta ronilaca toj olupini, već i podatak da je taj potopljeni brod u međuvremenu postao i dom za oko 550 vrsta najrazličitijih morskih organizama, od algi i školjki do rakova i brojnih vrsta riba.
Poneseni željama oko 180.000 ronilaca nešto slično lani su u vodama pred ušćem rijeke Sent Lorens uradili i Kanađani koji su tu namjerno potopili stari razarač “Nipigon”, a na stvaranje vještačkih podvodnih grebena i atraktivnih lokacija za ronilački turizam sve češće se odlučuju i Hrvati, pa su svoj počinak na dnu Jadrana u protekle dvije godine našli dotrajali brodovi “Duba”, “Meja” i kočarica “Ribolovac”.
“Kandidata” za ovakve ronilačke atrakcije i nove “domove” jastoga, grujeva i kernja kod nas ima dosta - počev od nasukanog desantnog tenkonosca DTK 213 u Solilima kod Tivta, nasukanih starih torpednih čamaca na Kalardovu, napuštenog remorkera “Panter” u Baru, dotrajalih brodova RM VSCG koji godinama trunu u Arsenalu, među kojima ima čak i otpisanih podmornica....
- Od prodaje tih brodova u staro željezo teško da može biti ikakve zarade, a propisno očišćeni i namjerno potopljeni na lokacijama gdje ne ugrožavaju saobraćaj na moru, oni bi postali ronilačka atrakcija i kolijevka novog života morskih organizama - ističe Koprivica.

Kolijevka ribama zamka kočaricama

- Smatram da i naši ronioci moraju pokrenuti slične akcije kao u susjedstvu i inostranstvu kako bi se jedan broj dotrajalih i otpisanih brodova, kakvi trunu po našim lukama i brodogradilištima, temeljno očistio od nafte i ulja, sa njih poskidali kablovi i oprema koja može ugroziti ronioce. Takvi “ogoljeni” brodovi bili bi potopljeni van plovnih ruta, gdje bi postali nova staništa i mrijestilišta kvalitetnih vrsta bijele ribe, a istovremeno bi svojim prisustvom na dnu, spriječili potezanje kočarskih mreža na za kočarenje zabranjenim lokacijama - predlaže Koprivica, ističući da je, uglavnom, riječ o manjim starim ratnim ili trgovačkim brodovima zbog čega se ne bi isplatilo njihovo rezanje u staro željezo.

Komentar:

„ Pored “Zente” za wreck diving možemo ponuditi olupinu starog patrolnog čamca RM JNA koji je nakon što je služio kao meta, potopljen na dubinu od 24 metra kod Žanjica na ulazu u Boku“.

Predpostavljam da se radi o patrolnom brodu, koji je nosio oznaku PBR, sto znači patrolni brod. Svi oni koji su stekli penziju u JRM, trebali bi toliko znati.

„Ispred otočića Mamula na dubini od 42 metra leži italijanski teretni brod“.

Otocic mamula ne postoji u CG..Volio bi znati o kom italijanskom teretnom brodi se radi. Odakle podatci da je italijanski?
Prije ovih pisanih neistina na našem sajtu www.dcmarina.com objavio sam podatke sa imenom potopljenog broda na pomenutoj poziciji. Prvi sam, koji je identifikovao ovaj brod i o tome obavijestio ronilačku jevnost. To što sam suzio prostor za plasiranje neistina o ovom brodu nije moj problem. Više puta sam vukao ril preko olupine ovog broda i rastezao ga po hercegnovskom mulu da bi izmjerili pravu dužinu ovog broda. Ja sam čistio zvono od Tihany i imao priliku da prvi ugledam slova na kom je pisalo ime broda TIHANY. Kako ostati smiren na ovakve izjave?
[img][/img]

[i]„a u blizini se na dubini od 38 metara nalazi još jedan potopljeni brod koji, s obzirom da leži prevrnut na palubi, još nijesmo identifikovali. Na njemu nema propelera i još nekih detalja, pa pretpostavljam da je takođe riječ o brodu-meti koji je potopljen na vježbovnom gađanju neke od vojski koje su se u posljednjih nekoliko decenija smjenjivale u Boki - priča predsjednik ronilačkog kluba “Neptun-Mimoza” iz Tivta, iskusni bivši vojni ronilac i instruktor Dragiša Koprivica“.

Mora da je Koprivica roni po nekoj velikoj plim ili plimnom valu kada je ovaj brob na dubini 38 metara, ili nikada nije ronio.“ Na njemu nema propelera i još nekih detalja“, nije za komentar. „, još nijesmo identifikovali“, davno je indetifikovan, samo sto on nije obaviješten.
I taj brod sam identifikovao i o njemu objavio podatke na sajtu www.dcmarina.com
Radi se o torpednom brodu T76 austrougarske mormarice, kasnije T1 Ratne mornarice Kraljevine Jugoslavije i „Golesnici“ brodu nazvanom u FNRJ. I preko ove olupine sam vukao ril od pramca do krme olupine i na kraju vezao čvor kako bi na mulu izmjerili tačnu dužinu olupine.

„Prema njegovim riječima, u blizini rta Kabala je i kompletno arheološki obrađen i zaštićen lokalitet na kome se na pješčanom dnu nalaze ostaci drvene turske galije iz 16. vijeka, dva stara brodska topa i dosta keramike iz 1530. godine“

Ne znam gde je vidio dosta keramike. Nisu dva topa nego tri. Nameće se pitanje: Da li je on tamo opšte ronio i to vidio? Ja sam na ovoj lokaciji ronio mnogo puta i svi drugi koji su tamo ronili bice ima jasno da je ovo neistina.

„U blizini Volujuce kod Bara na dubini od samo 13 metara počiva na dva dijela raznijeti trup francuskog razarača “Dag” iz Prvog svjetskog rata, koji je stoga pogodan za ronioce-početnike“.

Nisu dva dela, ima ih vise, ako je tamo ronio, a ni dubina nije odgovatajuca. I na ovoj olupini sam ronio. Ronili su i mnogi pa slobodno mogu potvrditi ovu neistinu.

„a ispred Ulcinja na oko 16 metara dubine, takođe prelomljen u dva dijela, je potopljeni njemački ratni brod “Forvec”.

Niti je ispred Ulcinja, niti je njemacki, niti je ratni, niti je „Forvec“. U pola recenice složiti toliko neistine moram priznati nije lako. To samo može Koprivica. Kako se ljudi usude da u javnost plasiraju ovakve neistine to mi nikada nece biti jasno.

“Kandidata” za ovakve ronilačke atrakcije i nove “domove” jastoga, grujeva i kernja kod nas ima dosta - počev od nasukanog desantnog tenkonosca DTK 213 u Solilima kod Tivta“.

Nije u pitanju bio desantnoi tenkonosac DTK 213, vec DTM 213. To sto bi penzionisani pripadnici JRM, trebali razlikovati brodove manji je problem od toga sto je DTM bio vlasnistvo Vlada Garbina iz Tivta.

„napuštenog remorkera “Panter” u Baru“

Ovaj remorker nije bio napusten, već vezan u Baru. Bio je vlasnistvo Branka Vujičića iz Budve, koji je uredno plaćao lučke obaveze sve dok ga nije prodao.

Kasnije je na svom sajtu napisao druge podatke od navedenih u ovom clanku za odredjene olupine. Sta je istine? Kada govori istinu, a kada neistinu?
Ne mogu da zamislim brifinge pred zaron „Instruktora“ Koprivice:

„a ispred Ulcinja na oko 16 metara dubine, takođe prelomljen u dva dijela, je potopljeni njemački ratni brod “Forvec”.
Sa ove pozicije ne vidi se Ulcinj ili se radi o nekom ne otkrivenom brodu. Tog broda nema ni u jednoj flotnoj listi osim kod Koprivice.

Sreca da mu je gacevic zacepio gubicu pa ne lazinja vise po novinama, a nesreca sto ima ovog glavatog nasljednika.... a ovaj laze za oskara.... Wink

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Pet Jan 28, 2011 9:25 am

Dopuna za PBR,ako nekoga zanima.Brod je nakon rashoda i raspreme služio kao meta za vježbvna raketna i torpedna gađanja (rakete i torpeda bez bojevnog punjenja).Prilikom jednog raketnog gađanja (nisam siguran dali je raketa bila sa broda ili sa Luštice) pogođen je iznad vodene linije i ostao da pluta.PR 37 (POS je i pripremao brodove i mete za gađanje) uzeo ga je u tegalj i zaplovi prema RZ u Tivtu.Usljed vremenskih prilika PBR je primao vodu i Baš je odlučio da ga dotegli do dubine odakle se može vaditi i otpusti tegalj.Tako je završio na ulazu u Žanjice.Tada smo svi bili bijesni na njega što ga nije stavio da potone na par stotina metara i da se nebakćemo sa njim.Za Tihahy imam samo jedan komentar.Imao sam priliku da sa Tonijem možda i prvi zaronim na Tihany.Brod leži na dnu nedirnut (Medigo nebi ti mogao da glancaš zvono da smo htjeli da ga čerupamo).Toni je želio da ga takvog snimimo.

makso

Broj poruka : 16
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pet Jan 28, 2011 10:56 am

Maxo druze,
Imam ja i film kada je raketa pogodila ovog nesretnog patrolca, ali nije bitno...
Sto se tice Tihany, znam i da ste mozda prvi ronili na njemu, znam i da lezi na dnu ali nije bas nedirnut... Znam i ja sve ostalo, a zvono niste vidjeli jer bi ga vi trljali ili ga dali nekome da ga trlja....
Iskren da budem mislio sam da ces se ukljuciti na temu POS-a, znam da ti je to vila bivsa jedinica....

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Jan 29, 2011 4:38 am

Blago pod morem

NASTAVLJA SE SARADNJA AMERIKE I CRNE GORE
U ISTRAŽIVANJU PRIMORJA

Tivat - Istraživački brod „Hercules“ američke fondacije „RPM Nautical“ sa Floride, uplovio je juče u Tivat odakle će se u narednih četrdesetak dana svakodnevno kretati u
istraživačke misije podvodnih arheoloških lokaliteta u teritorijalnom moru Crne Gore.
Riječ je o nastavku prošle godine započetog projekta iza koga stoje Ministarstvo kulture Crne Gore, fondacija „RPM Nautical“, ambasada SAD u Podgorici, Regionalni centar za obuku ronilaca i podvodno deminiranje iz Bijele (RCUD) i Regionalni zavod za zaštitu spomenika kulture iz Kotora.

Američki istraživački brod pod komandom kapetana Edvina Veloa, na gradskoj rivi Pine juče su dočekali gradonačelnik Tivta Dragan Kankaraš, direktor RCUD Veselin Mijajlović, direktorica Regionalnog zavoda mr Ružica Ivanović i predsjednik skupštine Ronilačkog saveza Crne Gore Dragiša Koprivica.
Opština Tivat u narednih mjesec biće domaćin „Herculesu“, sa čijom će posadom istraživanja obavljati i stručnjaci Regionalnog zavoda iz Kotora, predvođeni arheološkinjom Vilmom Kovačević, i predstavnici RCUD-a.
Zahvaljujući se na dobrodošlici, kapetan Velo je naglasio da će „Hercules“, korišćenjem najmodernijeg multislajd sonara i daljinski upravljane ronilice (ROV), u narednom periodu obaviti dodatna istraživanja prošle godine otkrivenih lokaliteta među kojima su olupine dva antička broda sa teretom amfora i tegola.
„Imamo nekoliko zanimljivih ciljeva koje smo prošle godine locirali sonarom, ali nijesmo stigli da ih detaljnije pogledamo, pa ćemo to učiniti sada korišćenjem ROV-a i eventualno, spuštanjem ronilaca. Isto tako, planiramo da sonarom pretražimo i još jedan dio akvatorijuma Crnogorskog primorja, južno od ulaza u Boku, odnosno područja gdje smo to radili lani“, kazao je Velo.

Naglasio je da će se nešto kasnije, ekspediciji pridružiti i vodeći pomorski arheolog „RPM Nauticala“ dr Džef Rojal.
„Nadam se da će rezultati ovogodišnjih istraživanja biti uspješni kao što je to bio slučaj sa lanjskom misijom ‘Herculesa‘ u Crnoj Gori i da će to doprinijeti i turističkoj atraktivnosti Tivta i područja Boke Kotorske. Nadam se da će vaša otkrića pobuditi maštu svih onih koji vole te neke drugačije dimenzije turizma – ronjenje i otkrivanje nečega nepoznatog i da ćemo svi zajedno nakon okončanja ove misije imati šta da prezentiramo javnosti, valorizujemo i čuvamo za buduća pokoljenja“, kazao je gradonačelnik Kankaraš, dok je Mijajlović naglasio da će rezulati istraživanja više arheoloških lokaliteta iz raznih perioda u vodama Crnogorskog primorja, sigurno zainteresovati i širu međunarodnu stručnu javnost.

Jedan dan 25 hiljada

Jedan dan istraživanja „Herculesa“, rekao je Mijajlović, košta 25 hiljada dolara što pokriva fondacija „RPM Nautical“ koja ima veliki ugled i respektabilna otkrića, posebno u vodama Mediterana”.
„Oni rade na proučavanju i istraživanju tih arheoloških lokaliteta koji su kulturna baština cijelog čovječanstva, sa ciljem da doprinesu njihovoj što boljoj naučnoj obradi, zaštiti i valorizaciji“, odgovorio je Mijailović na pitanje „Vijesti“ koji je konkretan interes „RPM Nauticala“ da u Crnoj Gori sprovodi tako skupa istraživanja bez zvanično vidljivog i objašnjenog ekonomskog benefita.
S.L.

Ovaj sto je podebljan, da ga ne pominjem iz higijenskih razloga je docekao "piratski brod Hercules" vjerovatno da bi mu pomogao u istrazivanju jer su njegova saznanja presudna, a to se moglo vidjeti u prethodnom tekstu.... Obzirom na ekipo nije ni cudo sto su nasli podmornicu koju na filmu lako mozemo prepoznati jer ima prozorcice, sto je presedan u istoriji pomorstva i saobracaja, a da ne pominjem raketni brod iz perioda izmecju dva svjetska rata....

Evo i linka da se malo nasmejete, dobro pazite sta prica ovaj pronalazac iz Ponikvice jer ima jos teksta koji slijedi......

http://www.youtube.com/watch?v=1QVu_2dHZ2g

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sub Jan 29, 2011 5:42 am

Verovatno ce ovaj podebljani da im bude organizator i vodja dubinskih ronjenja, jesi li zaboravio da je on strucnjak za Trimix i organizaciju, a ima i zavidnu karijeru i rezultate

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Sub Jan 29, 2011 11:32 am

Posle dodatka o PBR poceo sam da pisem na temu POS_a.Tada sam nesto stisnuo i sve je nestalo.Ja i kucanje.Ovaj mjesec sam u guzvi oko stana i nisam pratio forum,ali veceras ili sutra se ukljucujem na temu POS_a.

Maksim

makso

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Feb 03, 2011 9:48 am

POLITIKA
Policija za umetnički kriminal
Regionalni centar za podvodno deminiranje i kontrolu na moru iz Bijele u saradnji sa američkom vladom i Ministarstvom unutrašnjih poslova priprema posebnu zaštitu arheoloških lokaliteta na Crnogorskom primorju

Tivat – Morske dubine u Crnoj Gori kriju tajnu vrednog arheološkog blaga, koje je i dalje neistraženo i često na meti lovaca na antikvitete. Cena antičke amfore na crnom tržištu kreće se i do pet hiljada evra, a brojni artefakti nalaze se u privatnim kolekcijama širom sveta.
U Regionalnom zavodu za zaštitu spomenika kulture u Kotoru registrovana su samo dva podvodna nalazišta i to u Risanskom zalivu i Bigovici kod Bara. „Podmorje cele Boke Kotorske do Budve obiluje podvodnim nalazištima i celu teritoriju trebalo bi uvrstiti u arheološko nalazište. Iz antičkog perioda najčešće se mogu naći amfore koje su služile za prevoz vina i ulja, dok morsko dno obiluje i olupinama raznih brodova iz srednjovekovnog perioda, Prvog i Drugog svetskog rata sa rasutim teretima i inventarom, koji može biti veoma vredan. Među dragocenostima je srednjovekovna keramika koju su u južni Jadran brodovima donosili najčešće iz Venecije i severne Italije. Mi, zapravo, još nismo svesni šta se krije ispod površine”, kažu u kotorskom Zavodu.
Regionalni centar za podvodno deminiranje i kontrolu na moru iz Bijele u saradnji sa američkom vladom i Ministarstvom unutrašnjih poslova formiraće, kažu, „policiju za umetnički kriminal” da bi se zaštitili hidro arheološki lokaliteti na Crnogorskom primorju. To će u budućnosti i biti primarni zadatak ronilaca regionalnog centra iz Bijele koji će početi sa identifikacijom lokacija u podmorju koje kriju potonule brodove i vredno arheološko blago.
Direktor Regionalnog centra za podvodno deminiranje Vesko Mijailović kaže da je „policija za umetnički kriminal” karakteristična za brojne zapadne pomorske države koje na taj način štite svoje arheološko blago.
„Od američke vlade dobili smo jedan ,sajd sken’ sonar koji snima morsko dno i u svakom trenutku može na njemu da otkrije i najmanji predmet. Ovih dana taj sonar koristimo u druge svrhe, za otkrivanje ubojnih sredstava i zaostalih mina iz Prvog i Drugog svetskog rata, ali on se može efikasno upotrebiti i za otkrivanje potopljenih brodova, galija, podmornica i drugih predmeta koji govore o našoj bogatoj pomorskoj istoriji”, kaže Mijailović.
„Ove godine ćemo posebnu pažnju usmeriti na ronilačke kampove, nelegalne ronilačke grupe i pojedince koji koristeći ronilačku opremu uništavaju podvodna dobra. Uz pomoć policije i pomorskih vlasti trudićemo se da te aktivnosti dovedemo u potpuni red kako bi artefakti na morskom dnu bili zaštićeni. Oni su često završavali van Crne Gore, prodavani su po svetu, krasili su privatne kolekcije. To su predmeti neprocenjive vrednosti koji govore o našoj istoriji i koje svaka država štiti”, ističe direktor centra. „Smatram da u Crnoj Gori treba doneti zakon koji će štiti podvodna dobra i hidroarheološke lokalitete. Hrvatska je već donela takav zakon i odredila da registrovani ronilački centri koji državi plaćaju porez dobijaju koncesiju od posete potopoljenih brodova, amforišta i zaštićenih podvodnih zona. Pre toga ta područja snime predstavnici vlasti, zavoda za zaštitu spomenika kulture i resornog ministarstva, predmeti popišu a ronilački centri obavežu da će štititi lokalitet da bi na njemu mogli naplaćivati organizovane posete ronilaca. To je ogromna zarada. Mnoge ljubitelje mora će privući potopljeni brodovi i artefakti iz raznih istorijskih epoha, jer naše more je bistro, a vidljivost se kreće od 30 do 50 metara. Ako nas poseti 15.000 ronilaca godišnje i svaki od njih ostavi 1.000 evra za sedam dana upoznavanja podvodnog sveta, onda bi Crna Gora dobila 15 miliona od organizovanja jednog takvog turističkog sadržaja. Zbog toga moramo zaštititi te arheološke lokalitete”, kaže Mijailović.
Željko Komnenović

Naslov clanka skoro da sve govori. A lazi i gluposti ispod njega su posebna prica.
„Cena antičke amfore na crnom tržištu kreće se i do pet hiljada evra, a brojni artefakti nalaze se u privatnim kolekcijama širom sveta“.
Kako patoloski lazov. Cijene anfora sa 50.000 eura pala na 5.000 eura. Ne moze covjek da povjeruje kolicini lazi koju ovaj covjek proizvodi a sve u svojstvu direktora Javne ustanove Crne Gore.
Ovi brodovi sa rasutim teretom i inventaroma mora da su „Forverc“ sto su ga pronasli niksicki ronioci koji danas dominiraju takozvanim centrim za deminiraneje, nepoznati brod kod Mamule i nos njih nekoliko u krugu od samo 500 metara.
Regionalni centar za podvodno deminiranje i kontrolu na moru iz Bijele u saradnji sa američkom vladom i Ministarstvom unutrašnjih poslova formiraće, kažu, „policiju za umetnički kriminal” da bi se zaštitili hidro arheološki lokaliteti na Crnogorskom primorju. To će u budućnosti i biti primarni zadatak ronilaca regionalnog centra iz Bijele koji će početi sa identifikacijom lokacija u podmorju koje kriju potonule brodove i vredno arheološko blago.
„U saradnji sa americkom vladom“. Pa i ova vlada ispasce lazovska vlada i vec je takav epitet navukla na sebe navodno saradjujuci sa ovim lazovima. Tako su uspjesno zajednicki pronasli njemacku podmornicu U72 za koju jos nijesu rekli poziciju niti objavili fotografiju. Kad je Gacevic od ministarstva kulture Crne Gore pisanim i zvanicnim putem zatrazio odgovor na ovu informaciju dobio je skandalozan odgovor. Bolji bi odgovor dobio od nekog ministarstva Irana, Afganistana ili slicnig drzava. U sustini postavio je samo tri pitanja i na njih trazio odgovor:
1. Pozicija na kojoj se nalazi potopljena podmornica U72?
2. Metoda kojom su ustanovili da se radi o podmornici U72.
3. Dozvolu da zaroni na pronadjenu podmornici i snimi je kamerom.
Zahtjev je odbijen. Mozete predpostaviti zasto.
Ovaj pronalazac sa rijeke Ponikvice i njemu slicni americki pronalazaci kao i strucnjaci Regionalnog zavoda za zastitu spomenika kulture iz Kotora pronadjose uz pomoc Herculesa i americkih strucnjaka potopljeni raketni brod sa lansirnim rampama, najvjerovatnije potopljen u Drugom svjetskom ratu. Ovakve izjave su stvarno rijedak slucaj u svijetu i mogle bi upravo one biti predmet buduce POLICIJE ZA UMJETNICKI KRIMINAL. Ovako i ovoliko lagati postaje umjetnost. Raketni brod izmedju dva svjetska rata je prava umjetnost, naravno u vjestini laganja. Sve ove gluposti objavise u TV emisiji BEZ GRANICA TV Vijesti iz Podgorice, evo linka.
http://www.youtube.com/watch?v=1QVu_2dHZ2g

Na ovo „otkrice“ Gacevic je reagovao na svoj nacin i imao vrucu prepisku sa „americkim pronalazacima“. Bio sam licno prisutan kad je na ovu temu razgovarao u Podgorici sa predstavnicima americke ambasade i trebalo je prisustvovati tim razgovorima. Satjerani pitanjima i potpitanjima u lijevak imali su silnih problema da daju bilo kakav a najmanje ubjedljiv odgovor na postavljena pitanja. Gacevic je stvarno izgubio svaku mjeru dobrog ukusa i svasta im rekao tako da je meni bilo neugodno, a onda zamislite sta je sve tu bilo.
Kad je na red dosla tema americke pomoci oko deminiranja to je bila poslastica slusati. Gacevic je rafalno sipao iz ruklava davajuci amerikancima foto i video materijal navodnog deminiranja. U njegovu pricu nijesu ameri mogli da povjeruju. Onda im je on dao predlog da dodju na lice mjesta i da se uvjere u njihova saznanja i Gacevicevu pricu. Nijesu imali cega da se plase posto je sve deminirano i posle duze pauze dosli su napokon da zarone na Verige i u Herceg Novi. Ja sam bio ocevidac ovih dogadjaja. Gacevic im je svoje tvrdnje ponovio i pokazao prstom lokaciju na kojoj se nalazo veca gomila granata koje su ovi demineri navodili kao mine. To je bilo u Verigama na jedinoj plazi koja se tamo nalazi. Sjedeli smo u autu i gledali taj performans. Ameri su se spremili za ronjenje i zaronili kako bi se uvjerili u nase tvrdnje. Kad su zavrsili ronjenje i dosli sebe od odusevljenja Gacevic ih je pitao jeli istina sto im je tvrdio. Ameri su samo potvrdno mahali glavom i mumljali.
Posli smo u Herceg Novi i tamo im pokazali poziociju na kojoj su avionske bombe. Pozicija je bila obiljezena sa konopom i signalnom bovom i oni su posli da se uvjere u Gacevicevu tvrdnju da su tamo avionske bombe i u tvrdnju drminera da se na toj poziciji nalaze nepoznate i bezopasne ciojevi koje su navodno pronasli „strucnjaci opste prakse“. Mi smo sjedeli u Caffeu DO-DO i cekali amere da zavrse sa ronjenjem i da ih pitamo za misljenje. Kada su i ovo ronjenje zavrsili dosli su do nas u caffic i rekli nam da smo bili u pravu. Ipak se radilo o bombama a ne o cijevima kako to tvrde priuceni „demineri“ centra iz Bijele. Gacevic im je toliko dusu vadio da su na kraju odlucili da nas povedu na rucak na sto smo mi i pristali. Sto jes jes ameri su nas poveli na dobar rucak na kojem je ostatak razgovora protekao u prijatnom i dobrom razgovoru uz obecanje da cemo nastaviti saradnju kroz jedan od njihovih sledecih projekata. Ne znam zasto ali nijesu se vise javljali, a kada ce ne zna se. U svakom slucaju nas cilj je bio da istina izadje na vidjelo i da se sa njom upozna siri krug ljudi posebno investitor „deminiranja“ i najveci donator RCUD-a. Bilo kako bilo granate su jos uvijek na istom mjestu na plazi u Verigama na dubini manjoj od 3 metra kao i avionske bombe na Skveru i neposrednoj blizini jedne od najposjecenih hercegnovskih plaza. Mozes lagati ljude iz Vlade Crne Gore, americku administraciju ali „strucnjake opste prakse“ kao sto su Gacevic i Frlan malo teze, skoro nemoguce. Ipak su oni ovaj zanat ucili malo dalje od rijeke Pnikvice, i svakako na bolji nacin od najcuvenijeg crnogorskog deminera.
O policiji za umjetnicki kriminal i njihovim buducim rabotama kao i ko bi trebao biti predmet njohove obrade najbolje govori ovaj dokument ispod koji je iz arhive i koji sve govori. Takvoh dokumeneta imamo dovoljno i nadamo se da ce doci vrijeme kada ce ih pomenuta policija zatraziti od nas kako bi napokon shvatila koga ima u svojim redovima i ko im pise i predlaze pravna akta. O pravnim aktima usvojenim od strane Vlade Crne Gore koji su jos uvijek na snazi u MUP-u Crne Gore neki drugi put.

[img][/img][img][/img]

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Čet Feb 03, 2011 10:06 am

Nažalost amfore se nisu mogle prodavati za 5000 maraka ili evra danas.Na tržištu ima dosta amfora koje nisu bile u moru, i mogu se vani kupiti za pristojnu cenu.Druga je stvar ako imas potvrdjenu istoriju amfore (dokaz gdje je izvadjea).Na Lastovu imaju amfore velicine litarske boce, i takvih nigdje vise nije bilo.Njih su osamdesetih prodavali za 1000 maraka.
Njih vise cejenimo i volimo mi koji smo ronili i nailazili na njih nego sto one materijalno vrijede.Daj boze da ih niko nije vadio iz mora, oo njih je uvjek bilo ribe.
Maksim

makso

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sub Feb 05, 2011 10:42 am

Nesto nam se Medigo ucutao, mora da je otisao na ekspediciju sa Herkulesom

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Feb 06, 2011 6:08 am

hahaha... Radije bih sa onom gospodom iz Somalije gusario i tri mjeseca ako treba, nego sa ovim olosima tri minuta...
Oni bar priznaju da kradu jer im treba, a vidi ove Herculese, glume ludilo i ponasaju se kao da su jedini....

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Feb 07, 2011 9:09 am

Ovo sam nasao u arhivi, jer skupljam veskove bisere... mislim da je izjava vrijedna paznje, a mozda se i javi neki od pomenutih sa ovog nesvakidasnjeg kursa pa podijeli sa nama iskustva koja su vjerujem nezaboravana...

Sport - Četvrtak, 30. oktobar 2003. godine
IZ RONILAČKOG SAVEZA CRNE GORE
Sve dublje pod vodom
Počela obuka ronilaca za dubine preko 100 metara

Bijela, 29. oktobra - U Ronilačkom centru za obuku ronilaca, ovih dana, počela je prva faza obuke ronilaca za Tehnička ronjenja, a to su dubine preko 100 metara. Obuka se izvodi da aparatima punjenim plinskim mješavinama „Nitroks” i „Trimeks” (kiseonik, helijum i azot), a kandidati idu i do 120 metara dubine. Ovim Crna Gora po prvi put dobija profesionalne dubinske ronioce, a u regionu Jugoistične Evrope centar u Bijeloj je prvi koji obučava ronioce za velike dubine, čije će usluge koristiti sve države ovog regiona. Ti ronioci biće veoma koristan kadar za potrebe naše Republike kada počnu istraživanja na većim dubinama u Crnogorskom podmorju. Obuku ronilaca izvodi Damir Podnar, instruktor tehničkog ronjenja iz Nove Gorice (Slovija) inače jedan od vodećih instruktora Tehničkog Internacionalnog Ronilačkog udruženja (TDI) za region Jugoistočne Evrope. Asistenti obuke su Vesko Mijajlović i Dragan Gačević, instruktori Crnogorske asocijacije ronilačkih instruktora, a obuku pohađaju i ronioci MUP-a Crne Gore, zatim regionalnog ronilačkog centra, kao i Goran Dimitrić, profesor Novosadskog univerziteta.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Pon Feb 07, 2011 9:19 am

Mozda bi nam Gacevic mogao reci neki detalj vise

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Pon Feb 07, 2011 9:19 am

Ili mozda Koprivica nesto u vezi dubine

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Feb 07, 2011 11:04 am

Medigo,

Gdje si ovo izbunario?
Istine radi, ako uopste neko jos moze da posle svega povjeruje, ti kursevi su stvarno bili ali samo za NITROX. To moze i gospodin Dimitric posvjedociti. Dubine ronjenja sa Nitrox-om su limitirane prema standardima i to je skoro svim roniocima poznato. O Trimeksu (Trinix) nije bilo ni pomena, niti je moglo bit. Sve ostalo je laz iz poznate fabrike lazi koje su postale prepoznatljiv „brend“ Javne ustanove Crne Gore.

Istina je da su se odrzali kursevi:
TDI Nitrox Diver 40 m
TDI Advanced Nitrox Diver 40 m
TDI Decompression Procedures Diver 45 m

Medigo, i ti si bio svjedok jednog dijela ovog kursa, pa ti je ovo sto si okacio puno jasnije.

Pozdrav svima;
Dragan Gacevic

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Feb 20, 2011 6:57 am

Evo blesko opet lupeta i fantazira....On ce da deminira Libiju, o boze.... Kakva senzacija...

Petak, 18. februar 2011. godine
Regionalni centar za podvodno deminiranje potpisao ugovor o protivminskom izviđanju

Naši ronici „čiste“ libijsku obalu

Ugovorom je precizirano da aktivnosti naših ronilaca u podmorju Libije počnu u zalivu Bomba - 300 kilometara od granice sa Egiptom
PODGORICA – Predstavnici Regionalnog centra za podvodno deminiranje iz Bijele potpisali su ugovor sa Libijom. On podrazumijeva procjenu rizika od podvodnih mina i neeksplodiranih ubojnih sredstava u toj afričkoj zemlji – kazao je na konferenciji za novinare direktor Centra Veselin Mijajlović.
Ugovor su potpisali potpredsjednik Nacionalnog programa razminiranja i rehabilitacije zemljišta u Libiji Mohamed Ala Edin Hneš, direktor Grupacije za poslove razminiranja u inozemstvu Republike Hrvatske Oto Jugvart i direktor Regionalnog centra za podvodno deminiranje Veselin Mijajlović.
Zaliv Bomba
Potpisivanju ugovora prisustvovao je i otpravnik poslova u Ambasadi Libije u Crnoj Gori Abdulkarim Nas, koji je izrazio zadovoljstvo što će početi projekat čišćenja libijskog podmorja od eksplozivnih sredstava zaostalih nakon Drugog sjetskog rata, kako bi se doprinijelo bezbjednoj izgradnji obale, odnosno razvoju turizma – saopšteno je na konferenciji.
- Ovim ugovorom je precizirano da aktivnosti naših ronilaca u podmorju Libije počnu u zalivu Bomba koji se nalazi na oko 300 kilometara od granice sa Egiptom, a trajaće oko dva mjeseca. Zaliv je dobio takav naziv jer je za vrijeme Drugog svjetskog rata najviše bombardovan. Uvjeren sam da ćemo taj posao uspješno obaviti i siguran sam u nastavak naše saradnje sa libijskim kolegama – kazao je direktor Centra Veselin Mijajlović.
Pozvani u Rim
On je naglasio da je Libija prva zemlja sa Bliskog istoka koja je pokrenula akciju zaštite podmorja obale koja se prostire na oko 1.700 kilometara između Tunisa i Egipta.
- Odluka Libije da očisti svoje podmorje obradovaće sve ljubitelje podvodnog svijeta i uvjereni smo da če u skorijoj budućnosti ta zemlja biti jedna od najposjećenijih destinacija turističkih ronilaca – kazao je Mijajlović.
On je novinarima saopštio da su predstavnici Centra dobili poziv da 26. februara u Rimu prisustvuju promociji filma o Regionalnom centru za obuku ronilaca i podvodno deminiranje pod nazivom ,,Lovci na mine“, italijanskih autora Marine Kapabjanke i Đuzepea Kapelanija.
- Promocija će biti održana u Areni Pelagos Cinema, a prenosiće je RAI DUE. Film će biti prikazan i na svim poznatim svjetskim televizijskim stanicama – kazao je Mijajlović.
Razminirali oko dva miliona kvadratnih metara podmorja
- U Centru smo, do sada, obučili pet generacija ronilaca, razminirali oko dva miliona kvadratnih metara podmorja i uništili oko 120 tona raznih neeksplodiranih ubojitih sredstava. Naši ronioci su učestvovali u oko 120 akcija spašavanja ljudskih života i materijalnih dobara. U prošloj godini imali smo 15 akcija i proveli 40 dana na terenu - u vodama Cijevne, Morače, Pivskog i Krupačkog jezera, i to u svim vremenskim uslovima – rekao je Mijajlović.
On je dodao da je u toku tender koji je raspisala EU za razminiranje Dunava kod Prahova, na kojem će naš Centar biti supervizor.
- Obaviješteni smo da su reference koje imamo vodeće kada su u pitanju takvi poslovi – kazao je Mijajlović. cheers

ova je najjaca... poslacu im ja mail sa tvojim referencama...

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:36 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 19 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: