PREVARE I PREVARANTI

Strana 5 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PREVARE I PREVARANTI

Počalji od medigo taj Uto Nov 02, 2010 8:41 am

Nisam siguran koja je...
Za ova govna gore ne treba sifra djelatnosti...
Pocistice njih i bez sifre, samo polako...

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Uto Nov 02, 2010 9:06 am

Ja imam neku staru, ne znam jel ista jos uvek 069021415 Laughing

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Nov 02, 2010 10:40 am

Nije se mjenjalo nista, ta sifra postoji, ali sa tom se jedu govna...

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Nov 03, 2010 10:12 am

Od stalnog dopisnika sa juga, uvjek neko iznenadjenje....

Medigo,

Ima cudnih dokumenata koji su se otrgli kontroli i nasli na internetu ali ima i kod ljudi i dokumenata koji ce tek ugledati svjetlost dana. Evo ti saljem jedan takav dokument JU RCUD. Vrlo zanimljiv za analizu. Pogotovo zanimljiv ako se konsultuje Centralni registar Privrednog suda Crne Gore i u njemu potraze navedeni privredni subjekti. Na stranu gomile gluposti, ali je najveci problem sto to radi Javna ustanova Crne Gore. Ona odredjuje ko moze da radi. Javna ustanova daje dozvolu odredjenim privrednim subjektima ili ona sama to radi. Ono sto je najgore ona po pravilu nista i ne uradi , a ne smije niko kontrolisati.
Mozda je to po EU standardima ili su to krupni koraci kojima grabimo prema EU pa se od tutnjave koraka nista drugo i ne cuje. A mozda se radi o drskosti i bezobrazluku jedinstvenom u civilizovanom svijetu. Ovo je bez sumlje presedan pa makar bilo i u Crnoj Gori.

Dragan Gacevic

[img][/img] [img][/img]

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Nov 06, 2010 10:36 am

Medigo,

Saljem ti jos jedan pamflet iz iste kuhinje upucen na adresu gradonacelnika Herceg Novog. Motiv i cilj su jasni. Evro atlanske-integracije i krupnim koracima prema cilju. Nije mi samo jasno kakve veze ovo ima sa gradonacelnikom Herceg Novog osim sto izaziva cudjene.

Dragan Gacevic

[img][/img]

Ja imam odgovor zasto je poslat taj dopis.... Malo njuskalo se jadalo...

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Nov 23, 2010 4:28 am

vijesti 22.11.2010

Ronioci u Nikšiću

NASTAVA NA FAKULTETU ZA SPORT BUDUĆIM SUPERVIZORIMA
Nikšić – Na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću održan je dio nastave predviđen programom obuke supervizora za humanitarno podvodno deminiranje i podvodne radove koji su trenutno na obuci u Regionalnom ronilačkom centru u Bijeloj. Budući supervizori, kazao je direktor Regionalnog ronilačkog centra Veselin Mijajlović, 12 profesionalnih ronilaca koji dolaze sa prostora bivše Jugoslavije, biće prvi supervizori u Jugoistočnoj Evropi.
Obuka za supervizore, koja se obavlja u Ronilačkom centru i dijelom na Fakultetu za sport, počela je 15. novembra i trajaće do 7. decembra.
Mijajlović je kazao da su ponosni što države iz regiona šalju svoj kadar u Regionalni ronilački centar na obuku što samo pokazuje koliko se kvalitetno i profesionalno radi.
„Investitori koji se bave gradnjom marina i drugih objekata na vodi na našem primorju i u zemljama regiona, do sada su morali da angažuju supervizore iz inostranstva koji su obavljali monitoring prilikom izvođenja pomenutih radova. Od sada to više neće morati da rade, jer ćemo od 7. decembra imati supervizore i sa ovih prostora“ kazao je Mijajlović.
Dekan Fakulteta za sport prof. dr Duško Bjelica kazao je da Fakultet i Centar već nekoliko godina imaju intenzivnu saradnju koja se svake godine proširuje i od koje i jedna i druga ustanova imaju koristi.

Bolje bi bilo da su posjetili Centar za Mentalno Zdravlje....

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Nov 25, 2010 9:00 pm

Kako to radi vanredni profesor ronjenje sa novosadskog DIF-a i diplomac Crenfild univerziteta. Ako nijeste znali kako se stice instruktorska kategorija trece zvjezdice po CMAS-u a da pri tom savez nije clan nacionalnog saveza ni CMAS-a, pogledajte prilog ispod.
Ko je ovom „instruktoru“ bio mentor („mentol“) za ovaj rad, ko mu je dodijelio temu i ko je bio u nastavnoj komisiju saveza. Da tragedija i bruka budu vece isti danas drzi slovo i dijeli diplome jos na gori nacin nego sto je on stekao. Na slican nacin je stekao i nevalidnu diplomu u nepostojecem savezu i sa njom se zaposlio u MUP. Otuda i ne cudi stanje ronjenja u Crnoj Gori i sve sto je vezano za ronjenje. Dovoljno je samo pogledati „rad“ za trecu zvijezdu pa ce i amateru biti jasno o cemu se radi. Na sta li lici ronilacka skola u Niksicu i predavanja Crenfild predavaca u njoj. Jeli i dalje pritisak na 10 m dubine 30 tona po centimetru kvadratnom ili se povecao. Kakvi li su mu samo polaznici skole i sta ce oni tek pisati. Ima li kraja za ovu bruku i agoniju. Ne zaboravite da se radi o sportskom amaterskom savezu i sportskim amaterskim klubovima sa jasnim statutom prilikom registracije. Ogromna vecina „ronilaca“ u Crnoj Gori jos nije shvatila sta je ronilacki klub i savez. Cemu treba da sluzi. Na prste jedne ruke mozes prebrojati ronioce da znaju sta je CMAS, a Standarde CMAS-a da i ne pominjem.
Ovo je samo mali djelic nedjela i gadosti koje je spreman da uradi ovaj polaznik bezobraznik...

[img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img]

Eto, pa sad vidite kako se polaze M3... Mogu da zamislim komisiju, garnt su bili gosp. Vortex i copava gnjida ciganska...

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 06, 2010 9:49 am

Evo jedan zanimljiv dokument preuzet sa WIKILIKSA...

[img][/img] [img][/img] [img][/img] [img][/img] [img][/img] [img][/img] [img][/img] [img][/img]

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Dec 08, 2010 9:13 am

Evo uz hostapleraj i malo smijeha....

vijesti 08.12.2010.

SFRJ pod vodom
OBUKA SUPERVIZORA U CENTRU ZA RONIOCE U BIJELOJ
Bijela – Prva generacija supervizora za podvodne radove i monitoring u Jugoističnoj Evropi, juče je, nakon dvedestodnevne obuke u Regionalnom centru za obuku pomoraca i podvodno deminiranje u Bijeloj, dobila sertifikate.
Na obuci u Bijeloj bilo je 12 profesionalnih instruktora ronjenja sa područja bivše Jugoslavije.
Jedan od profesora, međunarodni instruktor ronjenja Lorenco Ćervelini, istakao je da je u obuci akcenat stavljen na dvije oblasti - sigurnosni rad ronilaca na rezanju debelih materijala pod vodom i ronjenje sa kacigama “Kirbi Morgan”.
“Ukoliko ovaj tim nastavi s radom, biće najefikasniji na Mediteranu, naravno van vojnih krugova”, kazao je Ćervelini.
Direktor centra Veselin Miajlović uvjeren je da će ti kadrovi biti “dragocjeni investitorima u superviziji podvodnih radova, ali i u uvođenju reda u oblasti zaštite životne sredine”.
Obuku u Bijeloj sa 78.000 dolara finansirale su SAD, preko ITF-a iz Ljubljane.

Zamislite kolika je Morgan kaciga za Boba... hahahaha...
Nemoj druze direktore da se zanosis, supervizori su bili poodavno, slikali i depesirali... potrazi na wikiliks...
Kasnis majstore, a i to rezanje metala me asocira na nesto... jesu li vizori vjezbali da sjeku ploce ili resetke..

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Dec 12, 2010 6:25 am

Pobjeda 12.12.2010

U regionalnom centru za obuku ronilaca podvodno deminiranje promovisna:
Prva generacija podvodnih supervizora

Prva generacija supervizora za podvodne radove i monitoring u Jugoističnoj Evropi, nakon dvadesetodnevne obuke u Regionalnom centru za obuku ronilaca i podvodno deminiranje u Bijeloj, dobila je ove nedjelje sertifikate. Na obuci je boravilo 12 profesionalnih instruktora ronjenja sa područja bivše Jugoslavije, nakon čega su dobili i sertifikate. Time je ovaj region, a i šire područje Mediterana dobilo tim supervizora koji, na zahtjev investitora, može da prati početne faze realizacije i završne svih projekata koji se izvode u podmorju. Uglavnom, riječ je o infrastrukturnim objektima od izuzetnog značaja za zaštitu podmorja, mora i okeana.

Obuku su vodila tri međunarodna instruktora profesionalnog ronjenja, profesori Lorenco Ćervelini iz Venecije, Neven Lukas iz Zagreba i Veselin Mijajlović, uz asistenciju još desteak profesora iz Mađarske i Slovenije, dok su crnogorski instruktori održali obuku o kontaktiranju sa medijima u kriznim situacijama. Supervizori ove prve generacije su iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije i Crne Gore.

Jedan od predavača Lorenco Ćervelini, inače međunarodni instruktor ronjenja, posebno ističe da je tokom obuke najviše pažnje posvećeno dvjema oblastima: sigurnosnom radu ronilaca na rezanju debelih materijala pod vodom i ronjenje s kacigama Kirbi Morgan.

- … Ukoliko ovaj tim nastavi s radom, ubijeđen sam da će biti najefikasniji na Mediteranu, naravno, van vojnih krugova - kazao je je Ćervelini.

Veselin Mijajlović, direktor Centra u Bijeloj, uvjeren je kako će ovi kadrovi nakon specifične specijalističke obuke biti i te kako dragocjeni investitorima u superviziji podvodnih radova, ali i u uvođenju više reda u sferi zaštite životne sredine.

Ovu obuku u Bijeloj finansirale su SAD, preko ITF iz Ljubljane, sa ukupno 78.000 dolara.

Obuku vodio profesor Veselin Mijajlovic, o boze.... a Koprivica ????

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 13, 2010 8:12 am

Evo za Deminere revizore, moze da obave praksu...
da vide i potpisu minuli rad profesora sa kursa....

http://www.youtube.com/watch?v=Di0fsqzYo7c

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Pon Dec 13, 2010 9:10 am

Hehehe... Cuskijanje burazeru je tehnika toliko napredna da mi ronjci 20og veka nemoz' da je razumemo... Smile

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mr joy taj Pon Dec 13, 2010 10:41 am

Medigo ajd mi nabavi imena madjarskih instruktora. Bas me zanima koji su bili.

Dubok pozdrav mr joy

mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 52
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 13, 2010 11:12 am

Medigo ajd mi nabavi imena madjarskih instruktora. Bas me zanima koji su bili.

Dubok pozdrav mr joy

Mr joy to je samo prica... naravno da nije bio niko iz nijedne zemlje koja je iole ozbiljna, pa sam taj papir je za WC... Pa zar nevidis da pise da je medju svima prisustvovao i profesor Mijajlovic.??? taj covjek je polupismen, kome on da bude profesor...
Pitacu sutra jednog druga sa kojim sam se vidjao dok je bio na kursu pa ti javiti...
Pozz

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Dec 14, 2010 9:22 am

Mr joy,

bas kao sto sam i naveo u proslom postu, cista laz i obmana.... Prvo sto mi je rekao "znao sam da ces zvat"... Naravno da nije bio niko iz Madjarske. Kao prvo neznam na kojem bi im jeziku drzao kurs obzirom da su im Madjarski i Engleski identicno poznati... dakle nepismeni ili polupismeni...
Od, da ih nazovemo profesora, bili su dvojica koji su tu usemljeni poodavno (lako dokazivo), a to su instruktori ronjenja iz HR Neven Lukas (sumnjam da je gospodin profesor) i Tonci Plancic neznam sta je po stvarnom zvanju, ali mislim da se razme u kompresore... Neprisutnost ostalih desetak profesora iz Madjarske i Slovenije nadoknadio je profesor sa Novosadskog fakulteta i Vukovac sa Crenfilda gosp. mijajlovic licno...
Dalje informacije o kursu nesmijem da iznosim jer su povjerljive, a i urusile bi dugo stican kredibilitet institucije kakva je RCUD....
Pozdrav

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Dec 18, 2010 4:09 am

Momenat koji smo dugo cekali, u pocetku je bilo tesko doci do podatka... medjutim njihov zakon je jasan i pristupacan....
Evo sta kazu oni sto su ga skolovali..... Very Happy

Sport - Petak, 10. decembar 2004. godine
NOVA TRASA STAROG ASA
200 hiljada minuta pod morem

Veselin Mijajlović sadašnji direktor Međunarodnog centra za obuku ronilaca i podvodna razminiranja, počeo je da se bavi fudbalom i karateom, a sada ima najveća zvanja u ronjenju i vanredni je profesor na Višoj školi za sportske trenere u Novom Sadu i Beogradu
Žil Vernov junak, čuveni kapetan Nemo, u svojoj još čuvenijoj podmornici „Nautilus”, bar prema romanu, spuštao se na 20.000 milja pod morem. Veselin Mijajlović, sadašnji direktor Međunarodnog centra za obuku ronilaca i podvodna razminiranja, istina, nije išao, niti je mogao ići na takvu dubinu, ali je zato pod vodom proveo više od tri hiljade sati, odnosno preko 200 hiljada minuta.
A, interesantno je da je još kao dječak naučio da pliva, skače i roni na improvizovanom bazenu u selu Bršno kod Nikšića. Sa ostalim drugarima, još kao sedmogodišnji dječak, od kamena i ilovače pravio je brane na rijeci Ponikvici, da bi se stvorilo kakvo-takvo vještačko jezero, a onda bi u njemu uživali plivajući, skačući, pa čak i roneći. To je, ustvari, bila neka vrsta „prototipa” sadašnjih brana koje se prave na Pivi i okolnim rijekama.
-Ja sam u stvari rođen u Danilovgradu 1959. godine, ali još kao dijete došao sam u Nikšić-počinje priču ovaj vjerovatno najpoznatiji instruktor ronjenja u ovom dijelu Evrope. Kao i svi drugi dječaci tog doba, volio sam da igram fudbal, a kada sam krenuo u srednju školu u Nikšiću, zavolio sam borilačke sportove, prije svega, karate. Na taj sport me je naveo Labud Šljukić, sadašnji predsjednik Skuštine opštine Nikšić, jer sam se zajedno s njim pomalo bavio slikarstvom i to uljem na platnu. Trener u karateu bio mi je Petar Mrvaljević, a oni koji me poznaju iz tog doba tvrde da sam bio veoma talentovan za sve vrste sportova, posebno za borilačke.
Prvo ronjenje
Kako to obično biva po završetku srednje škole, Veselin Mijajlović je otišao na dalje školovanje u Split. Bio je postanar kod Boža Miškovića, već prekaljenog ronioca, koji je imao svu neophodnu orpemu za ovaj sport, pa je tako 1981. godine, pod budnim okom svog stanodavca, Veselin Mijajlović, prvi put zaronio u morske dubine u Bačvicama kod Splita.
- Bio je to za mene nezaboravan događaj- objašnjava Mijailović. - Takav podvodni svijet, nijesam vidio čak ni na filmu. Jednostavno sam bio oduševljen tom beskrajnom tišinom i neopisivom ljepotom. I tada sam samom sebi obećao da ću postati vrhunski ronilac. Ali, želje su bile jedno, a obaveze u školi drugo. Ipak, prvi ronilački ispit i prvu zvjezdicu dobio sam kasnije u Herceg-Novom, gdje sam polagao kod Radivoja-Đuke Vukovića, sigurno najboljeg crnogorskog instruktora ronjenja. Od tog trenutka počinje moja ronilačka karijera.
Veselin Mijailović upisuje fakultet na Novosadskom univerzitetu i poslije uspješne odbrane diplomskog rada, postaje čak i vanredni profesor na Višoj Školi za sportske trenere u Novom Sadu i Beogradu. Međutim, on se ne zadovoljava tim zvanjem, već nastavlja ronilaštvo da usavršava u Italiji, Kanadi i Sjedinjenim Američkim Državama, a na Univerzitetu u Krenfildu (Engleska) dobija zvanje top menadžer za upravljanje organizacija sa visokim rizikom.
-Poslije toga vraćam se u Crnu Goru i postajem rukovodilac specijalne jedinice pri MUP-u naše republike-objašnjava Mijajlović. - Naime, po prvi put sam osnovao ronilačko-padobransku jedinicu koja je kasnije postala izuzetno popularna, jer je učestvovala u mnogim akcijama spašavanja ljudi i materijalnih dobara, ne sam ona teritoriji Crne Gore, već i šire.
Formiranje novih klubova
S obzirom da je Nikšićanin, u svom rodnom gradu predano radi na afirmaciji ronilaštva, a klub iz Nikšića postaje jedan od najpoznatijih u Crnoj Gori i kao takav dobija nagradu Oslobođenja Nikšića „18. septembar”. Međutim, Mijailović radi i na formiranju novih klubova, naročito na Crnogorskom primorju, da bi odmah potom bio formiran i Ronilački savez Crne Gore. U Podgorici, takođe, formira klub „Akvanaut” koji ubrzo dobija sertifikat od Međunarodne ronilačke organizacije kao jedini klub koji može da školuje ronioce.
Roenje je bilo veoma zapušteno u Crnoj Gori, a nije bilo ni pratećih zakonskih normativa-objašnjava ovaj instruktor ronjenja. U crnogorskom podmorju vladao je pravi haos, jer su mnoge legalne i nelegalne ronilačke grupe, pod raznim izgovorom, odnosile sve što je od koristi sa brojnih potonulih lađa i galija kao i sa poznatih lokaliteta sa amforama. Tamo se moralo stati na kraj, a neophodno je bilo formirati ronilačke klubove i edukovati članove da te eksponate sačuvaju, odnosno da ih predaju nadležnim muzejima i drugim institucijama kulture. Mislim da smo u tome uspjeli, mada ima još mnogo toga da se uradi, kako bi išli u korak sa ostalim evropskim i svjetskim ronilačkim velesilama.
„Duboke noći Montenegra”
Crna Gora je dolaskom Mijajlovića dobila ne samo nove klubove i nove ronioce već i ljude koji izuzetno vole podvodni svijet i foto-safari. Tako, na primjer, u Kotoru je održan filmski festival na temu o podvodnom životu, a naša republika se po prvi put predstavila na međunarodnim festivalima u Francuskoj, gdje je, na primjer, njegov sin Danilo, sada, takođe, instruktor ronjenja, dobio nagradu od žirija publike za film „Duboke noći Montenegra”.
-Ronjenje je izuzetno lijep i atraktivan sport, ali može biti i veoma koristan u ukupnoj turističkoj ponudi jedne zemlje-naglašava Mijailović. Tako, na primjer u Španiji ili Francuskoj svako zaronjavanje se naplaćuje, svaki snimak neke potonule galije donosi novčanu korist, a da ne pričamo koliko je koristi samo od vanpansionske potrošnje ovih sportista koji moraju da koriste usluge čamaca, punjenja boca vazduhom, bri komore i tome slično. Mi imamo možda i najljepše podmorje u ovom dijelu svijeta, ali to još nije iskorišćeno. Zbog toga o podvodnom blagu ne moraju da brinu samo ronioci, već prije svega turistički i drugi radnici, jer od toga mogu imati velike koristi.
Sa sopstvenim snagama
Prije nekoliko godina, po prvi put u svojoj istoriji Crna Gora je imala svoju reprezentaciju na prvenstvu Evrope u brzinskom ronjenju sa perajama koje je održano u Mariboru i tada je osvojila četvrto mjesto u izuzetno jakoj konkurenciji. Isto tako osvojeno je i peto mjesto na svjetskom prvenstvu koje je održano na planini Kobla u Sloveniji.
-Sve to govori da imamo zaista izuzetno spremne mladiće i djevojke za ovu vrstu sporta, a u posljednje vrijeme oni imaju mogućnosti i da se usavršavaju- kaže direktor Međunarodnog centra za obuku ronilaca u Bijeloj. - Mi smo postali veoma interesantna destinacija za ronioce iz čitavog svijeta, a kroz centar u Bijeloj specijalnu obuku već je prošlo na desetine ronilaca iz mnogih evropskih zemalja. Pored sportskog ronjenja tu je i ono drugo, izuzetno važno, a ovih dana ste mogli pročitati u štampi da smo izvukli preko 70 tona zaostalih mina iz drugog svjetskog rata koje su godinama predstavljale opasnost za kupače i sve turiste.
- Veselin Mijailović, je i član Borda direktora profesionalnih instruktora ronjenja u kojoj mjesta ima samo za 12 najistaknutijih ronilaca, a ova asocijacija ima 52 članice. To je samo dokaz više koliko se poštuje ronilački Savez Crne Gore.
-Pokušali smo da izdejstvujemo samostalnost Ronilačkog saveza Crne Gore, ali je odlučio glas iz Srbije da ne budemo primljeni u svjetsku organizaciju-kaže na kraju Mijailović. - Mi ćemo i dalje nastaviti da tražimo tu samostalnost, jer u Srbiji trenutno ima desetak raznih republičkih ronilačkih saveza, ali ne znamo koji je onaj pravi.
Pored sina, ronjenjem se bavi i njegova supruga Ljiljana, tako da se slobodno može reći da familija Mijailović, pola svoga života provodi pod vodom. I to veoma skladno.

a evo i odgovora.....

Dear xxxxxxxxx xxxxxxxx

I am contacting you from the Registry at Cranfield University about your recent email requests for information about whether a Mr Veselin Mijajlovic has ever been one of our students.

My colleagues have been correct in confirming to you that we usually need permission from the person involved before we release any personal information. However in this instance we do need his permission as we do not hold any personal information about him. He has not been one of our students and has not been awarded any degree from Cranfield University.

Best wishes,

Phil.

Philip Bailey
Assistant Registrar, Registry
Building 115, Cranfield University, Cranfield, Bedfordshire MK43 0AL
W: www.cranfield.ac.uk E: P.Bailey@cranfield.ac.uk
T: +44 (0)1234 754158

This email and any attachments to it may be confidential and are intended only for the named addressee. If you are not the named addressee, please accept our apology, notify the sender immediately and then delete the email. We request that you do not disclose, use, copy or distribute any information within it.

Any opinions expressed are not necessarily the corporate view of Cranfield University. This email is not intended to be contractually binding unless specifically stated and the sender is an authorised University signatory.

Whilst we have taken steps to ensure that this email and all attachments are free from any virus, we advise that, in keeping with good computing practice, the recipient should ensure they are actually virus free.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Sub Dec 18, 2010 5:25 am

Kakva debilčina i lažov !Laughing Pošalji mu to mejlom, neka propadne u crnu zemlju od blama.
Daj da skupimo pare pa da platimo oglas-reklamu u Pobjedi i Vjestima na celoj strani i da stavimo ovaj demanti iz Engleske i onaj iz Novog Sada. Neće ga oprati ni sva voda iz Ponikvice...

Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Dec 18, 2010 5:51 am

Mislis Dixi na ovo......

[img][/img]

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Sub Dec 18, 2010 6:01 am

Aha. bounce Strahota !

Dixie RK Sebastian

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sub Dec 18, 2010 11:40 am

Ali je zato na Dubrovackom ratistu bio u prvim redovima, naravno kada se kralo i pljackalo

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 20, 2010 2:56 am

Srdjane,

Ne znam da li je ovo bilo po Standardima CMAS-a, ili moszda po statutu kluba ali ocigledno je da se covjek potrudio da spasi Dubrovnik od dubrovcana. To ipak najbolje govori ovaj clanak iz Nezavisnog crnogorskog nedeljnika "Monitor". Covjek je jednostavno vremenom evoluirao i od minera postao deminer, u ostalom sto je i logicno. Kad ambicije porastu i okolnosti dozvoloe postanes profesor na novosadskom DIF-u, a kasnije Boze moj ostaje sam Cranfild. I onda se citaoci cude sto je na 10 m dubine pritisak po centimetru kvadratnon 30 tona. Sta je 30 tona na ovu inflaciju?

A evo sta je jedan od nasamarenih Niksickih ronilaca, a koji je imao mosnice da prizna rekao za Monitor....

Ronili smo u hrvatskim vodama

(Neosnovano optuživanje nikšićkih ronilaca, Monitor, broj 957)

Čitajući tekst gospodina Buda Rakojevića pod naslovom Neosnovano optuživanje nikšićkih ronilaca u meni se javila sumnja da li sam bio tamo gdje sam bio?

Ne znam ih i ne interesuju me motivi pisanja gospodina Rakojevića, ali radi istine osvrnuću se na dio teksta koji se odnosi na ronjenje nikšićkih ronilaca u hrvatskim teritorijalnim vodama.

Tokom rata '91. godine (na samom početku) nikšićki ronioci pod komandom gospodina Veselina Mijajlovića bili su na teritoriji Hrvatske i ronili su u hrvatskim teritorijalnim vodama! Ovu istinu znamo i gospodin Rakojević i ja, kao i gospodin Mijajlović i još mnogi drugi.

Godine 1991, u oktobru, gospodin Veselin Mijajlović pozvao je šest ronilaca iz Nikšića i skupa sa njima pošao u komandu Vojno-pomorskog sektora Kumbor na sastanak sa tadašnjim komandantom VPS, kapetanom bojnog broda Zecom. Pred nama je stajao ratni zadatak, koji nam je obrazlagao gospodin Zec (razlog, ciljevi…) i pitanje da li smo spremni da ga izvršimo. Svaku eventualnu dilemu i sumnju u našu spremnost istog časa je otklonio gospodin Mijajlović potvrdnim odgovorom, navodeći naša dosadašnja ronjenja u dubokim jezerima i mutnim rijekama.

Tada sam u gospodinu Mijaloviću vidio odvažnog čovjeka, patriotu i velikog ronioca, koji je spreman da podnese i vlastitu žrtvu zarad viših ciljeva u teškim trenucima po državu, zarad boljeg sjutra. Bilo mi je jako drago što pripadam njegovoj grupi koja se stavlja pod komandu vojske i kreće na zadatak. Kao penzionisani vojni ronilac ponovo sam se našao u redovima JNA.

Da li smo tada izmanipulisani silinom propagande, da li smo danas manipulisani to su neka druga pitanja, ali dozvolićete, gospodine Rakojeviću, ne treba da se stidimo tih vremena u kojima smo bili samo obični ljudi i obični ronioci spremni da izvršimo zadatak. Mislim da ne postoji potreba da se iko postavlja zaštitnički u odnosu na gospodina Mijajlovića ili bilo kog drugog od nas sedmorice. Našu spremnost da u tom vremenu učinimo nešto za državu ne treba omalovažiti i uniziti kao da nijesmo ni postojali.

Gospodin Mijajlović je još tog ljeta, dok smo kao sportski ronioci boravili na moru, ostavio na mene utisak snažne ličnosti, dobrog organizatora i nepokolobljivog u sprovođenju ronilačkih zadataka (jutarnje postrojavanje, noćne straže, snimanje propagandnih emisija…) Kao da je slutio šta se priprema pojačao je intenzitet obuke u klubu, dovodeći vojne ronioce da rone sa nama. Zahvaljujući njemu ronjenje smo tada podigli na viši nivo od sportskog. Bavili smo se podvodnim miniranjem, iskakanjem u vodu iz gumenih čamaca u punoj brzini, zaranjanje pod trup broda… Spremno smo dočekali nastupajuća vremena i odlaske na ratišta, na šta mu treba biti zahvalan svaki nikšićki ronilac.

Ako je i dio svog velikog ronilačkog znanja i iskustva kasnije prenio na ostale ronioce u crnogorskoj ronilačkoj organizaciji, a mislim da jeste, što me veseli, onda Vas, gospodine Rakojeviću, podržavam u dijelu teksta gdje kažete: ,,Takođe znam da je Mijajlović zaslužan za sve što je crnogorsko ronilaštvo postiglo kod nas i u svijetu i da ga cijene mladi instruktori”.

Roniocima Crne Gore želim puno lijepih zarona, što manje vađenja utopljenika, a problemi u Ronilačkom savezu, o kojima ništa ne znam a i ne želim da se bavim njima, riješiće se ovako ili onako.

S poštovanjem,

Slobodan Đurđevac,

NIKŠIĆ

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Pon Dec 20, 2010 3:01 am

Lepo je sto su gospoda rekla da su bili, jos kad bi rekli sta su radili tamo, to bi bilo jos bolje...

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Pon Dec 20, 2010 3:18 am

medigo ::
Gospodin Mijajlović je još tog ljeta, dok smo kao sportski ronioci boravili na moru, ostavio na mene utisak snažne ličnosti, dobrog organizatora i nepokolobljivog u sprovođenju ronilačkih zadataka (jutarnje postrojavanje, noćne straže, snimanje propagandnih emisija…)

... Pa ondak još malo jutarnjeg postrojavanja, noćnih straža i snimanja propagandnih emisija, a onda snimanje propagandnih emisija, pa malo noćnih straža pa jutarnjih postrojavanja, zatim je bilo neophodno malo pojačati noćne straže a smanjiti jutarnja postrojavanja da bi se dobilo na efikasnosti propagandnih emisija, nakon čega je bilo neophodno pojačati jutarnja postrojavanja, kombinovana sa snimanjem propagandnih emisija i nočnim stražama... A sve to, naravno, dobro organizovano od strane snažne ličnosti, nepokolebljive u sprovođenju ronilačkih zadataka, tokom kojih je slikao ulja na platnu i udarao karatama.

C,c,c, Urke, Urke... Šta tu ima nejasno ?

Dixie RK Sebastian

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Pon Dec 20, 2010 5:32 am

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Uto Dec 21, 2010 2:18 am

U oktobru 1991. u kasarni Kumbor je vladao potpuni haos. Mislim pre svega na organizaciju a potom i na sve ostalo. Proglašena je mobilizacija rezervnog sastava i pristizali su novi regruti. Nikakavi komandanti i komandiri a pogotovo admiral Zec (mislim tada KBB) nisu tu mogli da uvedu nikakav red. Sve je bilo pomešano, kojekakve vrste uniformi, činova, vojske stare i mlade, rezervisti i dobrovoljci...Kompletna armija ljudi kompletno zatečenih nastalom situacijom pod snažnim uticajem "inercije" JNA. Uopšte nije čudno da se u takvo situaciji pojedinci nadju na mestu na kome nikad ne bi bili u normalnim uslovima života...

denasi

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:13 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: