SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Sile taj Uto Dec 08, 2009 1:38 am

Tako je, još nam i SOB treba pored naših problema... Na kraju krajeva Uroš JESTE M1 i ima prava da sertifikuje P1 i po mom mišljenju to radi vrlo dobro i to je ono što bi možda nas zanimalo, a kakav je po drugim pitanjima, to je već njegova privatna stvar. Drugo, niko nije toliko imbecilan da bi ga bilo ko nagovorio da radi nešto što neće. U ostalom i u UZORU, po kojem Uroš i radi (kod nas priznat od CMASa, čiji sertifikat on za položen ispit daje) piše pod tačkom 1.3. :

Da bi se steklo zvanje bilo koje kategorije iz tačke 1.2. ovog Pravila kandidat mora ispuniti sledeće opšte uslove:
- da je član kluba - organizacije čija je osnovna delatnost bavljenje podvodnim aktivnostima i koja je član Saveza;

- da je dobrovoljno opredeljen za bavljenje podvodnim aktivnostima (lica koja nisu punoletna moraju imati potvrdu o saglasnosti roditelja - staratelja);
- da ima lekarsko uverenje za bavljenje podvodnim aktivnostima ne starije od 6 meseci izdato od ovlašćene ustanove ili lekara specijaliste podvodne ili sportske medicine;
- da savlada teorijske i praktične sadržaje i ovlada veštinama predviđenim za određenu kategoriju;
- da prethodnu kategoriju nije stekao u tekućoj kalendarskoj godini
- da ispunjava specifične uslove predviđene za svaku pojedinu kategoriju.

Možda u drugim asocijacijama i nije tako (mada sumnjam), ali to njega ne dodiruje. I neću više izigravati njegovog drvenog advokata, ako šta ima da kaže neka sam kaže, ja sam samo hteo da odgovorim na pitanje koje mi je postavljeno, a moj tekst malo izvučen iz konteksta.

Sile

Broj poruka : 172
Godina : 60
Datum upisa : 05.12.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TRITON taj Uto Dec 08, 2009 4:03 am

To i jasve vreme pokusavam da kazem. Ni ujednoj asocijaciji ne odgovara inst. za ucenika, bar ne posle kursa. U IANTD potpisujes Medical statment i Liability relese, u prevodu formular u kome potpisujes da ne bolujes od bolesti kontraindikovanih za ronjenje i DA PREUZIMAS SVU ODGOVORNOST TOKOM RONJENJA NA SEBE.
Mislim da cesce postoji pritisak "ucenika" na inst. da ih vode na zarone za koje nisu kvalifikovani nego obrnuto. Ako ga ne odvedes imas nezadovoljnu musteriju, a ako ga odvedes i nesto se desi ocekuje se da odgovaras za to. Ovo cesto moze da bude jako tanka linija po kojoj treba balansirati.
U Tritonu smo u svakom slucaju cesce imali probleme sa nespremnim ljudima, koji posto nisu odvedeni na dati zaron, a svoje negodovanje potom izrazavaju na najrazlicitije nacine. Nama samo preostaje da se na to ne obaziremo i teramo dalje.

Pozdrav

TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 49
Datum upisa : 16.09.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sile taj Uto Dec 08, 2009 6:05 am

TRITON ::Ovo cesto moze da bude jako tanka linija po kojoj treba balansirati.
U Tritonu smo u svakom slucaju cesce imali probleme sa nespremnim ljudima, koji posto nisu odvedeni na dati zaron, a svoje negodovanje potom izrazavaju na najrazlicitije nacine. Nama samo preostaje da se na to ne obaziremo i teramo dalje.

Takođe i kod nas u Nautilusu...

Sile

Broj poruka : 172
Godina : 60
Datum upisa : 05.12.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:13 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu