82 Pomorski Centar...

Strana 4 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od Silent taj Sre Jan 20, 2010 1:35 am

Malo sam bio zapustio citanje, a ova tema je previse povukla na medjusobnu pljuvacinu pa je nesto nisam ni citao do sada, ali kada sam se nacitao toliko strucnih objasnjenja o toj opasnoj i strasnoj reci sonar, zamolio bih da svi koji su gore ukrstili svoja strucna ili manje strucna misljenja, sa istom strascu, snagom argumenata tipa znam ja najbolje ospore i isprave sve iznete neistine dostupne nama laicima na sledecem linku:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonar

Mislim dajte ljudi...

Silent

Broj poruka : 327
Godina : 40
Datum upisa : 01.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 20, 2010 1:56 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od trident taj Sre Jan 20, 2010 5:12 am

Izgleda da Silent nije iz vojnih krugova. Mali savet, ako mi dozvoljavas naravno, uzevsi u obzir da su pomenutu kraticu PEL, izmislili u Hr, ne bi bilo lose da na toj wiki stranici potrazis i njihovo misljenje…Ja licno zbog prirode posla kojim se bavim nemam obicaj da navodim pomenuti izvor, iako je cesto vrlo korektan…

@Urke, ovo vec vise lici na odgovor i DA, sonar moze da radi pasivno. (b.t.w. instruttore ce ti se naljutiti, pa on je imao veliki cin u nekim militantnim strukturama…)

@ medigo,
nijesmo svi isto pricali. GD vrlo decidno kaze da SONAR nije PEL!
I zato, evo poslednjeg pokusaja da vidimo da li je opravdano decidno tvrditi da pel nije sonar (a i za one koji jos ne razumeju cemu sitnicarenje).

Hipoteza:
odem ja u Pulu kod Campija i otkupim od njega Bornu (ili ti BRM83…jedina BRM koja je „prezivela“ evakuaciju i ostala u HR) i dovezem je u H.Novi (dakle u suprotnom pravcu nego sto barkase danas putuju iz CG …e moj Toso, za koga si ti brod spasavao…). E tu ti ja resim da ugradim PEL na brod. Odem recimo u „Nautilus“ i kazem Stevanu: „zeleo bih da kupim PEL“ (da ne idem do Dubrovnika bas za svaku sitnicu), i on mi ga proda. Sta ce pisati na kutiji:

a) PEL
b) SONAR
c) RADAR
d) _____________________________

trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 20, 2010 5:24 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 20, 2010 5:29 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Jan 20, 2010 6:28 am

Trozubi,
vidim da ni danas nisi popio lekove...

Zasto ti lepo ne napišeš u čemu je tvoj problem(sem imena i prezimena) da mi svi lepo priznamo i složimo se sa tobom,proglasimo te za vd genija,pa da nas malo odmoris od tvojih proseravanja. Idi na neki poljoprivredni forum pa objašnjavaj razliku između rala i pluga. Zamoliću i Gačevića da napiše kako to nije isto... Ako to ne pomogne da nas poštediš "punsamraznihsranjaiinformacija" priče,ja ne znam šta će...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sre Jan 20, 2010 6:36 am

Ocigledno je problem i nedostatka mozga, uostalom pametnom je i jedna dosta, a retardiranima mozes pricati ceo zivot i dzabe je.

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od trident taj Sre Jan 20, 2010 7:25 am

Gospodo „ovde se ne prica kako ja hocu“, mogu samo da zakljucim:

Q.E.D.

Izvinjavam se ljudima koji se trude da svojim pisanjem obogate ovaj forum (ukljucujuci i GD) ako ih je ovo isterivanje maka na konac zamorilo, sa druge strane, ipak smo svi po nesto naucili… Steta sto to nije slucaj sa mnogobrojnim postovima forumskih kerbera, iz cijeg se pisanja nemoze nauciti nista, osim o njima samima naravno ali i to ima svoju vrednost, jer radimo zajedno pa nije lose da znamo sa kime radimo…

trident

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silent taj Sre Jan 20, 2010 9:14 am

medigo ::
Uzmes pa procitas polako i vidis da smo svi isto pisali...
Ali jbg, takvi smo... Very Happy

Cek polako burazeru. Skrenuo bih paznju na dve stvari:

1. Vi svi ni izdaleka niste isto pisali. Pa zato je i nastala rasprava koja obiluje sa previse ruznih reci.
2. Ono sto na Wikipediji pise samo u prvom pasusu demantuje po stavkama mnogo toga sto ste pisali. Npr. primarna razlika izmedju PEL-a i Sonara je da Sonar ne moze da radi u pasivnom modu. Ili sta ako bi sonar okrenuli u nebo, to bi bio kao radar? Neko rece glupost. A ono, oooppps, sasvim suprotno.

Ali ja predlazem da ovakve razlike u misljenju ne treba dozivljavati licno, a narocito na njih reagovati pljuvacinom. Mislim da su narocito ovi zadnji Srdjanovi i Galileovi postovi (NE SRDJAN I GALILEO, vec sadrzaj postova) totalno van konteksta. Ako pricamo o tehnici, onda to nema veze sa "dijagnozma, lekovima i tradicionalnim srpskim spominjanjem majke oca i ostale rodbine na mutirane nacine". Ovo inace kazem radi dosta ljudi koji su prisutni na forumu ali pasivno, jer mislim da kod njih postoji strah da ako nesto "pogresno pitaju ili kazu" da ce neko da ospe paljbu na njih iz svih cevi. Nemojmo tako, samo srozavamo sami sebe i ono sto pisemo. Najiskrenije.

@Medigo. Obradovao si me sa onim postom "Made in China". E to je prava diskusija kakvu mislim da svi treba da treniramo da mozemo da je vodimo. Onda svaka diskusija moze da vodi do nekog pametnog ili manje pametnog zakljucka, a ne do zagusenja teme uvredama.

@Svi koji znaju nesto o ovoj temi (naslovu): Zamolio bih da nastave sa informacijama o 82. ili 93. ili kom god PC-u (a da pritom ne mislim na personalni racunar) u kontekstu kako je ova tema i zapocela. Mozda nema neku prakticnu vrednost za danasnje ronioce, ali sigurno ima dokumentarnu, za nekog mozda i emotivnu ili neku drugu, sta god.

@Administratori&Moderatori: Zvrrrrrrr.... Budjenje.... Ajdmo malo da podignemo kvalitet tema i postova ovde. Kad ponestane kvalitetnih tema, prevlada pljuvacina. Ili kako rece Medigo: Jbg, takvi smo Very Happy

Silent

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Sre Jan 20, 2010 9:29 am

trident ::@Urke, ovo vec vise lici na odgovor i DA, sonar moze da radi pasivno. (b.t.w. instruttore ce ti se naljutiti, pa on je imao veliki cin u nekim militantnim strukturama…)

Hehe... Moj instruttore nije imao nikada cin ni u jednoj militantnoj strukturi, za razliku od onoga sto se prica... Ustvari, imao je cin, ali, isti nije bio nimalo visok, makar po mojim dobro obavestenim izvorima iz tih militantnih struktura... Wink I ponavljam, hvala bogu da nije iz Vojnih struktura - verovatno bi ostao uskracen za mnoge stvari koje znam o ronjenju danas...

A hocemo li mozda dobiti Vas odgovor na pitanje o razlici izmedju PEL-a i SONAR-a? Zaista zelim da ga cujem...

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 20, 2010 9:30 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od . taj Sre Jan 20, 2010 12:56 pm

@

Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sre Jan 20, 2010 7:44 pm

Silent,

Ovde je vise nego ocigledno da je prica zapoceta sa namerom da se neko proziva i omalovazava, samim tim i odgovori su u skladu sa time, pitanja su samo bila postavljena kako bi se zapocelo sa necim, a kao sto i sam vidis i pored veoma detaljnih objasnjenja neko ne moze (bolje receno nece) da razume vec tera svoju pricu, pri tome nema osnovnu kulturu da se predstavi, smatras li da da prema takvim jajarama treba biti uctiv i pristojan, ja licno ne smatram, videli smo do sada na ovom forumu sta su sve bezimene jajare lupetale i pisale pa bi zbog toga ubuduce trebalo bojkotovati svaku ozbiljniju polemiku sa takvim ljudima sve dok se ne predstave imenom i prezimenom.

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Jan 20, 2010 9:22 pm

Zašto je uvreda reći nekome da je bolestan i da mu treba stručna pomoć?
Mozda ja nisam bio najtaktičniji i zbog toga se izvinjavam,ali najiskrenije mislim da su pobude "trozubog" sve samo ne dobronamerne i u cilju kvaliteta diskusije... Da ne ponavljam Srđanove reči,o elementarnoj kulturi i predstavljanju, ovde je ipak reč o zlonamernoj i bolesnoj osobi.
Meni ga je kao medicinskom radniku iskreno zao,ali mi je kao roniocu koji zeli da učestvuje u kvalitetnoj i iskrenoj raspravi ( zasto ne i različitih mišljenja) muka od anonimusa koji verovatno od ronilačkih i stručnih kvalifikacija ima samo Google pretraživač.

Evo,povućiću svaku svoju reč i izviniću se sa dubokim naklonom ako me dotični razuveri... Ja sam taj i taj, u ronjenju sam to i to,ili ja sam samo ribar(uopšte nije važno), o sledećem mislim to i to i tačka. Puno poštovanje...Onda sam ubeđen da čoveka nešto iskreno zanima,da ima neko mišljenje...Pominjao je nekoliko tuđih imena i prezimena,jednome je i sliku okačio,komentariše vojne i civilne strukture ronjenja...A sve to jer ga je tobože zainteresovala razlika između sonara i pela...Pa ako normalan čovek to sve radi...

Vlado, kada god misliš da preteram u komentaru,slobodno... Very Happy

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silent taj Sre Jan 20, 2010 10:11 pm

Galileo ::
Evo,povućiću svaku svoju reč i izviniću se sa dubokim naklonom ako me dotični razuveri... Ja sam taj i taj, u ronjenju sam to i to,ili ja sam samo ribar(uopšte nije važno), o sledećem mislim to i to i tačka. Puno poštovanje...

E tako se to radi druze.
Sad neko kao ja ko je potpuno sa strane i ne navija "ni za tebe ni za Tridenta" treba da se zaista zapita pa ko je taj Trident? Mozda je neko cije ime i prezime nije poznato u ronilackim krugovima, ali nebitno, pa ni nas 99% nismo i verovatno necemo nikada biti neke velicine u ronjenju (izvinjavam se ako se neko oseca drugacije od tih 99%). Sad je lepo na njemu da kaze ko je (manje bitno) i predstavi nam ukratko svoju ronilacku "biografiju" (ovo bi vec nesto znacilo), da bismo znali kako i u kom svetlu mozemo posmatrati njegove komentare. Kao sto rekoh na nekoj temi nije isto ako o bubregu svoj komentar da profesor matematike, ili jedan hirurg. Pa ma kako se zvao jedan ili drugi.

Silent

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Jan 21, 2010 12:06 am

Jako je bitno ko je...Jer ti,ja ili bilo ko, moze bez imena i prezimena da tvrdi da je raketni naučnik. Nije bitno ko si ako su ti komentari uopsteni i bezazleni...A kada si vrlo precizan po pitanju drugih i komentarises njihove postupke i dovodis u pitanje njihove tvrdnje,onda je bitno ko si,imenom prezimenom i kvalifikacijom...
A to videćeš,nećemo čuti...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Jan 21, 2010 1:19 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Čet Jan 21, 2010 1:22 am

A dobri Medigo, sta da ti kazem - nije kriv ko radi, nego koga uhvate i kome dokazu... Wink

ProUrke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Čet Jan 21, 2010 2:08 am

...Mislim da smo otišli daleko od teme... 82.PC

denasi

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mr joy taj Čet Jan 21, 2010 2:32 am

Budno pratim i ja sve. I u pravu si Vlado, jeste nezavistan i otvoren forum, ali ipak bi trebali malo da pripazimo kako pisemo. Mi treba da dokazemo i pokazemo kakvi su pravi ronioci.
A ako neko ne zeli da se predstavi, ne mora. To je njegovo pravo. Ali diskutovati bez imena isto nije lepo.

Dubok pozdrav mr joy

mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 52
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Čet Jan 21, 2010 7:17 am

Mladene, ljubi te brat, daj jos nesto novo od Daleta uzmi objavi, mozda nam se Trident vrati i pruzi nam svoje odgovore na onih par pitanja... Smile

ProUrke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Jan 21, 2010 7:25 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Čet Jan 21, 2010 7:41 am

Ne deluje mi - nista od njegovog objasnjenja sta je razlika, a bogami ni od odgovora da li postoji Vojni ZOM, jer me interesuje po odredbi kog clana je ona tvoja taraba za muzej oruzje...

ProUrke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Jan 21, 2010 7:46 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od trident taj Sub Jan 23, 2010 5:25 am

Pridruzicu se medigu u komentaru da smo usrali temu (mada smo malo oziveli forum). O dosada napisanom dugujem par odgovora, nadam se zadnjih pre nego se pokrenemo dalje…
---
@ProUrke
Mislio sam da ce u vise navrata pomenuta izreka „nije sija nego vrat“ biti dovoljna ali ocigledno da ni Silentov doprinos sa wiki-stranicom (link) nije, pa evo:

NEMA razlike zato sto je PEL akronim domaceg podrijetla koji se upotrebljava za SONAR. Postoje razne aplikacije jednog te istog uredjaja i sve se zasnivaju na emitovanju zvucnih talasa (aktivnost) i/ili prihvatanju istih (pasivnost). Zato se uredjaji za podvodnu navigaciju napravljeni na pomenutom principu i nazivaju „SOund NAvigation and Ranging“, sto uglavnom pokriva sve nacine primene (iz objasnjenja GD za Podvodni Elektricni Lokator moze se videti da se radi o SONARu) .
---
Verovatno je moja greska sto odmah na pocetku nisam napisao da se ne slazem da razlika postoji. Ovako je posle gomile beskorisnih postova ostalo nejasno koja je meni namera, pa evo da to jos jednom napisem:

1. Pitao sam u cemu je razlika jer sam procitao da GD tvrdi da ima razlike (navodeci da neko treci gresi kada pise sonar umesto pel), pa me je interesovalo da vidim koja je to razlika.

2. Druga stvar na koju sam zeleo da skrenem paznju je omalovazavanje vojnih ronilaca kao posledicu nerazumevanja gde lezi njihova snaga (sta je njihova sustina) i tim povodom sam dao svoje misljenje odakle to potice. Kao primer rigidnosti vojne skole sam iskoristio upravo odgovor koji je uputio GD jer se radi o bivsem vojnom roniocu koji je obucen da nesto koristi ali neshvata u potpunosti sta koristi.

3. Treci razlog javljanja bilo je olako optuzivanje ronilaca VS da osim sto su nesposobni ronioci, da su jos i lopovi, „sposobni samo za brzu evakuaciju i preseljenje“. Tu sam napisao kako sam ja doziveo zamenika komandanta jedinice o kojoj se pise i postavio pitanje da li je pravi razlog za takvo etiketiranje bojazan ljudi koji prave privatne muzeje da im nije ostalo dovoljno artefakata u Kumboru/Baru.

Da ne duzim, ako su navedene namere maliciozne, jajarske ili … izvinjavam se. Priznajem da je u momentima bilo sitnicavo ali nisam jedini krivac za to. Cinjenica da u svakom od razloga za javljanje pominjem GD je slucajna i ne predstavlja napad na licnost i delo. Ja to pre vidim kao potvrdu vrednosti jer „za dobrim konjem se prasina dize“. Neki njegovi saradnici su se osetili time pogodjeni i diskusija je na memente zalutala…

Anonimnost… Forum ostavlja tu mogucnost i ja sam je iskoristio, iako nisam bas svima na forumu anoniman. Mislim da ime i kategorija nisu neophodni da se napisu ocigledne stvari (sustina vs. forma). Medjutim, raznim ljudima su razlicite stvari ocigledne…

Pravo da pisem o gorepomenutim stvarima daje mi diploma inzenjera elektrotehnike, kategorija instruktora ronjenja (sa aktivnom licencom), visedecenijsko bavljanje ronjenjem, pripadanje 82.PCu, poznanstvo sa Mitrom Milovicem… ima tu jos po nesto ali mislim da je i ovo dovoljno za dosadasnju diskusiju.

Pozdrav...

trident

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:28 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh