82 Pomorski Centar...

Strana 14 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo taj Sub Dec 25, 2010 8:51 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Sub Dec 25, 2010 10:48 am

Uvaženi gospodine Gačeviću,
Za svaku kvalitetnu ideju je moguće pronaći put do njene realizacije. Ovo je veoma vredna građa u širem istorijskom smislu, i ne treba je posmatrati isključivo iz našeg, ronilačkog, ugla. Hoću da kažem da, svako od nas pročita neko zanimljivo štivo i iz neke oblasti za koju nije primarno zainteresovan.
Ja ću odmah posle praznika aktivirati neke kontakte i obaviti preliminarne razgovore kako bi mogao da sagledam okvir za finansijsku konstrukciju. A nakon toga ćemo da vučemo konkretne poteze.
Siguran sam da neće biti lako, ali nećemo se lako ni predati.
Srećni Vam praznici !

Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edgar taj Pon Dec 27, 2010 7:37 am

Postovani g. Gacevicu,

evo vam stizu pohvale za sav ulozen trud i umece, sa krajnjeg severa bivse nam drzave. Naravno i g. Medigu !
Puno srece u naporima da se sve ovo nadje i u pisanoj formi.
Lepe zelje takodje za predstojece praznike.

Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 52
Datum upisa : 27.04.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 27, 2010 9:18 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Dec 27, 2010 9:19 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Dec 29, 2010 4:33 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Sre Dec 29, 2010 7:46 am

Ha,ha, vidim da je Beli tacan sa podacima kao i uvek Very Happy
Jedino sto bih zamolio Gacevica da nam konacno odgonetne velom obavijenu tajnu, sta je Beli bio tamo, leva ili desna noga od stola Very Happy

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pet Dec 31, 2010 1:26 am

.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Pet Dec 31, 2010 9:07 am

Srdjane,
Da se uključim u temu.Nešto ću reći kasnije i kroz temu gdje smo položili obuku.Neke stvari ću reći i o ovome što Dale piše.Ali svi vi morate u glavi razdvojiti pitanja šta je neko bio u vojnom ronjenju a šta je danas.To nema veze sa vojskom i vojnom obukom.Više je vezano za to ko je kakav.

Maksim

makso

Broj poruka : 16
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Jan 01, 2011 6:01 am

.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Jan 02, 2011 6:37 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Ned Jan 02, 2011 11:04 am

Medigo,
prije nego što ti odgovorim na predhodno pitanje,samo da kažem da Tomo nije proveo radni vijek u 82 PC.Otišao je u MŠC prije 1988,koliko ja znam sa mesta komandanta DPDa,a ponovo je došao kao komandant 82 PC 1999 (da vadi fleke).Sa tog mesta je i oišao u penziju 2004 godine.

MAKSIM

makso

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Ned Jan 02, 2011 12:24 pm

Medigo,
da rastumacim sta sam hteo da kazem na Srdjanovu konstataciju o Belom.
Iako se nisam ukljucivao u razne diskusije pratim ovaj forum par godina.To su vecinom teme koje me interesuju i zanimaju.Ti me znas a mislim i vecina ucesnika foruma i licno mislim da o vecini tema dosta znam.O necemu se nisam ukljucivao (Vesko i Bijela) ali kako se mislim ukljuciti u temu obuke ,tu cu nesto i o tome reci.Sto se tice onoga za sto si trazio tumacenje moga teksta mogu da kazem sledece:
kroz razne teme se provlacilo pitanje vojnog ronjenja a i ljudi koji su bili vojni ronioci a danas su aktivni u raznim ronilackim asocijacijama i klubovima.U globalu se sve svodi na licne interese i misljenja.U Srbiji imamo primjer Belog koji je poceo ronjenje u vojsci ali njegova danasnja uloga u ronjenju nema sa tim nikakve veze.Iako se to stalno provlaci kroz razne teme foruma.Niko ne spominje primer Goluba Marica koji je mnogo ucinio na afirmaciji ronjenja ali se nigdje nije gurao.Primjer u CG koji tije sigurno poznat je Koprivica i Gacevic.Koprivica je prvo priznat kao instruktor u CG,pa mu je na osnovu papira vojnog suda to osporeno, a danas je opet instruktor u CG.Vesko je za Daleta govorio da je on onesposobljen za vojno ronjenje i da to nema veze sa civilnim ronjenjem da bi danas mahao sa istim papirima i pricao da on nesmije roniti,Da ovdje nebi ispalo da nekoga ogovaram da pojasnim.Koprivica je u RM zavrsio kurs za ronioca i dobio V kategoriju lakog ronioca.Naknadno je u Rusiji i u RM zavrsio kurs za saturacionog ronioca i stekao II kategoriju saturacionog ronioca.Po pravilu ronjenje u JNA ako ne ispunis uslove za svoju ronilacku kategoriju,padas u nizu kategoriju.Za saturacione rnioce jedan od uslova je bio i formacijsko mesto saturacionog ronioca.Gubljenjem mesta saturacionog ronioca i odlaskom u penziju (a Brigita je poebna prica) on je vracen u kategoriju koju je ima u vojsci a to je V kategorija.A u eventualne civilne kategorije ne ulazim.Dale odlaskom u penziu nije izgubio III kategoriju vojnog ronioca ujedno instruktora jer je u penziju otisao sa formaijskog mesta na kome je i bio.E sad sto i ja mislim da je smuvao penziju to nema veze (to se samo u vojsci moglo na taj nacin). To su cinjenice i o njima je glupo raspravljati.Sve ostale mane koje znate kod vojnih ronilaca kao osoba vezanu su za nas licno a ne za sluzbu koju smo obavljali.Za pojedin stvari se uvek mogu otvoriti i teme na forumu gdje se mogu razjasniti uloge pojedinaca (kao i zadnji incident na Adi) jer i za brigitu se zna sta je bilo bez obzira sto to vojska nije sluzbeno objavila.Isto tako i za jos neke tragicne dogadjaje.U sustini u 25 godina profesionalno ronjenja neznam ni za jedan slucaj nesrece gdje je zakazala tehnika.Samo covjek.Mozda obucen ali nesiguran u sebe.

Maksim

makso

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Jan 03, 2011 7:46 am

.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makso taj Pon Jan 03, 2011 10:57 pm

Medigo,
Nisam napisao da su o Belom iznese niti tačne niti netačne tvrdnje.Jedino meni lično smeta kada se nečiji postupci povezuju sa poslom koji je radio.Tu ću uvek braniti RM gdje sam bio 25 godina, a o svim njenim manama treba razgovarati ali ne i omalovažavati.Znam da saturacioni ronilac nije bio službeni izraz ali kada nešto koristiš od 1980 to ti i ostane.Primjer ti je i ostrvo Mamula,a zna se da je ime ostrva Lastavica.Isto i Brioni a u stvari su Brijuni.Pisanje o ronjernju u RM prebaciću u temu Obuka (moje viđenje i praksa).

Maksim

makso

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Jan 04, 2011 8:50 am

.

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 05, 2011 9:44 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Čet Jan 06, 2011 6:24 am

Sve pohvale za PRAVILNIK O VOJNIM RONIOCIMA I SLUŽBI RONJENJA U JUGOSLO VENSKOJ NARODNOJ ARMIJI...
Samo nešto da dodam na prethodne postove. Ako je cilj objavljivanja ovog pravilnika da se utvrdi (potvrdi) da nije postojalo zvanje SATURACIONI RONILAC, to je u redu... medjutim potrebno je reći da se i mnoge druge stvari propisane pravilnikom nisu poštovale...Navešću primer, kršenja propisanih dubina ronjenja za odredjene kategorije "stručne i borbene osposobljenosti, zvanja i namene" kako to piše suvoparno, pravnim izrazima. Ima toga još...
Siguran sam da mnogi znaju još dosta više o nepoštovanju odredbi ovog pravilnika...
Ako želimo da "osvetlimo" vojno ronilaštvo JRM i 82PC. kao njen centar bilo bi neophodno da se i drugi pripadnici (podoficiri i oficiri) uključe u rad ovog foruma... Ovde bih pohvalio priloge g. Gačevića koji je ovu slabo dostupnu gradju ovako sistematski izložio... Mišljenja sam da bi pre svega sa istorijske strane bilo veoma loše kada bi sve bilo prepušteno zubu vremena...
Na kraju, istina je da sam i ja čuo u medjusobnoj komunikaciji izraz SATURACIONI RONILAC...

denasi

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mr joy taj Čet Jan 06, 2011 10:53 am

Medigo druze, sto ne sakupis sax taj materijal u jednu knjigu? Ja bi bio prvi koji bi kupio. A siguran sam da ne bi bio jedini.

Dubok pozdrav mr joy

mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pet Jan 07, 2011 6:59 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Sub Jan 08, 2011 6:40 am

Medigo,

>Pomenuto pravilo sam okacio na forum po drugi put, ali to nekima ocigledno nije bilo dovoljno. Za cilj sam imao pokazati ono sto pise u njemu, a samim tim da ne postoji kategorija-zvanje SATURACIONI RONILAC. Ako neko ima takvo pravilo jos jednom ga pozivam da ga objavi kao sto sam ja ovo objavio.<

Izvinjavam se jer ne pratim tako pažljivo forum, i nisam video da je ovaj pravinik okačen po drugi put. Naravno, da svako ko zna da čita, može da se uveri da ne postoji kategorija-zvanje SATURACIONI RONILAC i naravno da nemam ikakav pravilnik o vojnom ronjenju... itd. u kome bi tako šta moglo biti napisano.
Šta više, nisam ikada napisao da je takva kategorija zvanje postojala.
Napisao sam:"istina je da sam i ja čuo u medjusobnoj komunikaciji izraz SATURACIONI RONILAC...".
Šta to znači? Vrlo prosto, u običnim razgovorima kojima sam ja prisustvovao u svojstvu lica koje redovno služi vojni rok u pomalo neobičnim uslovima, čuo sam izraz, pojam, frazu- SATURACIONI RONILAC.
Ko su ti ljudi? Konkretno to su bili podoficiri koji su ostali u JRM posle "ostanka" PS-12 "Spahe"...
Samo sam se složio sa Maximom oko tog neslužbenog... govora...

>O krsenju pravila ne znam nista jer tamo nijesam bio, pa to ne zelim komentarisati, pogotovo odgovarati na ono sto mi njie poznato.<

E, baš zbog kršenja raznoraznih pravilnika, pravila, programa i planova sam i napisao moj post. Bilo bi jako korisno da ne padne u zaborav da tadašnja JNA-JRM nije imala samo problem sa nazivima, pojmovima, imenima... Pogotovo takva jedna odgovorna delatnost kao što je ronjenje.
Svedok sam, kao što sam i napisao da se sve ove ove odredbe nisu kršile samo u nazivima nego i realno, prilikom izvodjenja ronjenja... Istina, možda moje svedočenje o tom vremenu nije relevantno iz dva razloga. Prvi jer sam bio samo godinu dana a drugi jer sam bio u periodu '91./'92. kada je već bio "izgubljen kompas"... Medjutim mislim kada pišemo o ovoj temi da bi trebalo pisati onda istorijografski tačno a ne preskakati ono što može upotpuniti sliku kako je to nekad izgledalo. Siguran sam da gospoda koja su ti dostupna mogu o tome dosta reći... Ako tako bude odlično je, ako tako i ne bude opet je dobro jer ćemo opet svi bar malo upotpuniti sliku...

>Ova “osveta” mi nije bas jasna,<

Mislim da je u pitanju previd, nisam napisao OSVETA nego OSVETLIMO.
Osvetlimo izložimo svetlu, jer kada ja koji sam bio tamo toliko toga neznam, mogu da zamislim samo ljude koji zamišljaju kako je bilo, zato i kola mnogo nekih "čudnih" priča...Veruj mi, kad god sam pitao za dozvolu da fotografišem nisam je dobio. Ako sam dobro pročitao, g.Gačević piše da poseduje više fotografija iz nekih ranijih istorijskih perioda nego...
Trebalo bi pitati gospodu "bezbednjake" zašto je to tako kada se znalo npr. kada smo bili na o.Vis da smo se medjusobno slušali preko radio telefona a pri tome su "domaćini" znali sve naše lozinke... Možda je to na kraju bilo i dobro...
Ponavljam, izuzetno mi je drago što se g. Gačević odlučio da sve sistematski obradi i kao što pišeš objavi... Odmah se javljam za jedan primerak knjige...

Pozdrav

denasi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Jan 09, 2011 2:59 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od denasi taj Ned Jan 09, 2011 10:10 am

... baš tako... Very Happy

denasi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Jan 11, 2011 6:34 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dixie RK Sebastian taj Uto Jan 11, 2011 11:56 pm

Medigo,
Poslao sam Ti PP, međutim ista se još uvek nalazi u mom sandučetu koje se zove " za slanje", tj. nikako da ode ka Tebi i premesti se u "poslato"... Možda neki golub pismonoša ili brzojav...

Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:26 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics