82 Pomorski Centar...

Strana 5 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo taj Sub Jan 23, 2010 6:01 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Jan 23, 2010 6:52 am

E moj Beli...i ja da stanem pred ogledalo...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sub Jan 23, 2010 7:05 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Sub Jan 23, 2010 10:03 am

trident ::---
@ProUrke
Mislio sam da ce u vise navrata pomenuta izreka „nije sija nego vrat“ biti dovoljna ali ocigledno da ni Silentov doprinos sa wiki-stranicom (link) nije, pa evo:

NEMA razlike zato sto je PEL akronim domaceg podrijetla koji se upotrebljava za SONAR. Postoje razne aplikacije jednog te istog uredjaja i sve se zasnivaju na emitovanju zvucnih talasa (aktivnost) i/ili prihvatanju istih (pasivnost). Zato se uredjaji za podvodnu navigaciju napravljeni na pomenutom principu i nazivaju „SOund NAvigation and Ranging“, sto uglavnom pokriva sve nacine primene (iz objasnjenja GD za Podvodni Elektricni Lokator moze se videti da se radi o SONARu) .
---

E to je mene samo interesovalo kao Vase misljenje... Nista drugo... Smile

Jedino jos samo da razjasnimo kako je ribrider oruzje u smislu nekog zakona i da nastavimo dalje... Wink

P.S : picajzla sam, priznajem... pig

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Jan 24, 2010 2:07 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Ned Jan 24, 2010 2:26 am

Koje njegovo iskustvo, pa o tome smo vise puta do sada govorili, jel ona Trimix ronjenja sa Koprivicom? Ili one silne gluposti koje je lupetao prosli put? Kaze aktivan Instruktor Sopasa, pa to samo u Sopasu jos moze, da ne udjes 15 godina u vodu i da si pri tome licenciran, a da ne spominjemo sve one zloupotrebe, kao i prodavanje i poklanjanje kurseva, neki su se ovde smejali ZR-u, a cute kada je Beli u pitanju, pa ZR nikada u zivotu nije nijedan kurs poklonio niti isfuserio, radi covek kako treba i svaka mu cast za to, i non stop je u vodi, a Beli sedi u hladovini, zdere i prica nam price kako je nesto ovako ili onako, pun mi je k... takvih ronilaca i Instruktora, zato nam ronjenje i jeste doslo do dna. Vazno da on razmatra ko je sa koliko godina naucio da roni, neka se malo zapita ko koliko zna i koliko je aktivan i neka ne vodi polemiku o Public Safety ronjenjima jer o tome zna koliko i moja baba.

SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 44
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Ned Jan 24, 2010 2:59 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Ned Jan 24, 2010 3:53 am

Sto se ronjenja tice, moze sebi samo u guzicu da je nabije.

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Jan 25, 2010 4:28 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od trident taj Pon Jan 25, 2010 9:11 am

Svaka cast, propade mi maska... Mislio sam da me necete provaliti ali citate me ka’ otvorenu knjigu.

@ProUrke
Vojska, koliko je meni poznato, jos nije pocela da pise zakone i kada do toga dodje, ja cu probati da ti nabavim primerak vojnog ZOMa. ARAK je namenjen za „dugotrajno ronjenje prilikom izvrsenja pomorsko diverzantskog dejstva“ i zato se moze posmatrati kao oruzje. Kao ni automatska puska, nije se mogao kupiti u slobodnoj prodaji cak ni rashodovan (rashodovana oprema iz 82. se unistavala!). Zao mi je ako ti ovo ne zvuci dovoljno precizno, moraces sam da se potrudis ako zelis vise...

@medigo
Kako bre nisam pisao o 82.PCu a optuzen sam da pisem afirmativno o vojnim roniocima. Neki se nisu uverili u suprotno cak ni nakon desetostrukog iscitavanja mog posta uz obracanje posebne paznje na interpunkciju. Da te podsetim, izmedju ostalog naveo sam da su se javljali na oglas kao i cest razlog za javljanja na oglas, dalje sam napisao da su diverzanti nakon prijema u jedinicu zadrzavali rodovske uniforme kao i da su koristili ARAK M83. To pre nije pisalo.

@DG
Ocigledno Vam nije jasno da ste upravo pisanjem:

„Ja ostajem pri mojoj tvrdnji koju argumentujem na ovaj nacin i zbog citaoca foruma saljem ti u prilogu skeniranu koricu Tehnickog uputstva za R1, koje ima 186 stranica plus priloge.“

u potpunosti potvrdili moju tvrdnju da ste prilicno rigidno naucili to sto ste naucili i da ne shvatate u potpunosti sta ste naucili a dajete sebi za pravo da ispravljate druge. Nije moje da vas ucim bilo cemu vec ja to „zbog citaoca foruma“ kako pisete, i zato hajd‘mo polako od pocetka, pitanje je bilo u cemu je razlika izmedju PELa i SONARa. Ako se ne slazete sa tako postavljenim pitanjem, neka bude zasto se za PEL ne moze reci da je SONAR? Na kraju, formulisite vi sami pitanje i odgovorite tako da se vidi sta diferencira ova „dva“ uredjaja, npr. sta to jedan moze a drugi ne ili...

Pre nego se zaletite sa odgovorom, buduci da ste strucnjak za masine, razmislite o mogucnosti da fiksirate otvoreni ram od zice izmedju dva permanentna magneta suprotnih polova tako da stranice rama presecaju linije magnetnog polja. Nakon toga, ako povezete otvorene krajeve rama sa, recimo, baterijom i utvrdite da se ram obrce mozete doci na ideju da to nazovete elektromagnetno obrtalo (EMO) ali ce to i dalje biti motor...

Filozofske zakljucke naravno da imate pravo da iznosite, kao i svoje cvrsto ubedjenje da je PEL jedinstveni uredjaj, proizvod genijalnih SFRJ naucnika koji se zasniva na do tada nikada vidjenim i opisanim principima. Za diskusiju o tome sa vama, stvarno mi ne trebaju nikakvi pomocnici...

A sto se Drine tice, Mladenova reakcija na fotografiju je dovoljan dokaz o onome o cemu sam pisao i vasa potvrda mi nije bila potrebna ali ste me vi ipak dopunili navodom da ste aparate kupili za 20e nakon ukidanja 82PCa. Verovatno vam ni ovo nije jasno...

Nego kada ste vec tako ljubazni da podelite sa nama vasu biblioteku, mene bas interesuje papir na kome pise zasto ste napustili vojnu sluzbu pa ako vam to nije neki problem, bilo bi lepo da i njega okacite, mislim, „zbog citaoca foruma“...
---
Mozda vas sve iritira moj trozubac, pa ajde da ga malo promenim, da vidim hoce li vam sada manje bosti oci...

Sa postovanjem, trident.

trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Pon Jan 25, 2010 9:56 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Pon Jan 25, 2010 10:17 am

A ovo sto drzi rukama mora da mu je stomak, samo ga je malo doterao u photoshopu Very Happy Very Happy Very Happy

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Pon Jan 25, 2010 10:52 am

A ako cemo o strucnosti i kompetentnosti, predlazem da se vratimo na postove koje je Beli pisao pod prethodnim pseudonimom, kao i na argumente koji su usledili u odgovorima na iste, tu ce i laici doci do zakljucka da tu nema ni elementarnog znanja i poznavanja pomenute oblasti, a kamoli neceg vise, da ne pominjem silne gluposti koje je lupetao i kojima se siri ronilacki auditorijum slatko nasmejao. Ne znam samo odakle mu obraza da se posle svega ponovo javi, i da jos pri tome krene da optuzuje i napada ljude, verovatno je navikao da te njegove svinjarije prolaze u Sopasu, kao i sve ostalo, ukljucujuci i visegodisnje zloupotrebe i mahinacije sa ronilackim kursevima i karticama koje su dobro poznate na ovim prostorima. Malo se covek zaneo, ovaj forum mu nije Sopas, ovde se prica argumentima i igra se otvorenih karata, nema ovde njegovih Scubasaurusa da mu zmure i da okrecu glavu praveci se da nista ne vide, treba da ga bude sramota sto je toliko godina nabio u guzicu, a jos uvek se nije dozvao pameti.

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ProUrke taj Pon Jan 25, 2010 2:29 pm

trident ::
@ProUrke
Vojska, koliko je meni poznato, jos nije pocela da pise zakone i kada do toga dodje, ja cu probati da ti nabavim primerak vojnog ZOMa. ARAK je namenjen za „dugotrajno ronjenje prilikom izvrsenja pomorsko diverzantskog dejstva“ i zato se moze posmatrati kao oruzje. Kao ni automatska puska, nije se mogao kupiti u slobodnoj prodaji cak ni rashodovan (rashodovana oprema iz 82. se unistavala!). Zao mi je ako ti ovo ne zvuci dovoljno precizno, moraces sam da se potrudis ako zelis vise...

Bogu hvala, ponavljam, pa se vojne strukture ne uplicu previse u pisanje zakona i propisa van svojih zica i ograda...
Bicu slobodan da podsetim svakog pripadnika vojske (kojegod...) da za njih vaze Zakon o Vojsci (JNA, VJ, VSCG, Srbije...) kao i Pravilo Sluzbe... Svi ostali pozitivni (i negativni propisi) vaze iz "normalnih" civilnih zakona, te kao i takav, Zakon o Oruzju i Municiji... Slovo tog Zakona kaze da se "oruzjem smatra NAPRAVA koja je IZRADJENA ili PREPRAVLJENA da moze pod pritiskom gasova, potiskom tetive ili na drugi nacin IZBACITI projektil, kuglu, gas ili tecnost, kao i druge naprave kojima je osnovna namena vrsenje napada"... Stoga, ako bi se nasao neki vajni pravnik iz Vojnih struktura da mi objasni gde se sistemi disanja zatvorenog ili poluzatvorenog kruga "upakuju" u ovu definiciju? Ima tamo u nekom od clanova i pojasnjenje eksplozivnih naprava, pa cemo to ovde zanemariti, jel...
I to sto se njime moze izvrsiti dugotrajno ronjenje za izvrsenje pomorsko diverzantskog dejstva ga ne svrstava u sredstvo za napad, jer, to je samo pomagalo u izvrsenju dela, a ne "alatka" kojom je izvrsen napad... Da dobri diverzant dodje, okaci ribrider na brod i nekako ga detonira, onda bi bio oruzje, a ovako je nis' posebno... Mada, ako ga upotrebi da svitne nekog mucenog strazara njime po lobanji, to je vec druga stvar... Samo, mislim da bi se konstruktor te naprave tri puta prevrnuo u grobu od takve upotrebe...
U tom kontekstu sam pitao po kom clanu kog zakona se to smatra oruzjem, da ne kazem, gde PISE da je to oruzje... To sto ja smatram da su moje ruke smrtonosno oruzje, ne znaci da ja treba da imam oruzni list za njih... A da je ta mucena Drina (or kakogod se onaj krsh zvao...) neko oruzje, sigurno ne bi zavrsavala na vojnim otpadima "na kilo" - do sada za sve godine nikada nisam nasao na vojnim otpadima upotrebljiv komad PRAVOG oruzja koje je vojska unistavala... Niti iko od ljudi iz moje branse... Iz jednog jednostavnog razloga, zato sto se o oruzju Vojska jos koliko toliko brine...

ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 39
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 25, 2010 10:00 pm

Pozdrav svima.
Ja sam Đorđe Branisavljević Beli i javljam se na ovaj forum jer želim da istaknem da je svaka insinuacija da se pod nickom Trident krije moj lik i delo, čista budalaština i zloupotreba. Ja odavno više ne ronim, zbog godina,preterane kilaže i da budem iskren sve više i zaboravljm da li sam došao ili sam pošao. Trident uz dužno poštovanje piše gluposti i ne verujem da je u potpunosti upoznat šta je to PEL. To je hrvatska kratica za Prometalo Ekstremnih Likova. To su na onim ronilicama koristili što bi DG rekao "nemirni duhovi" koji su okolo jurcali i nešto diverzirali,dok smo mi normalni ljudi vreme provodili u kantini i pored kazana. Ta navika mi se zadrzala i do današnjih dana. Zato ne razumem šta taj Trident hoće,ali to nisam ja sto posto.
Pozdrav svima i živeli

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Jan 26, 2010 3:01 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PasHke taj Uto Jan 26, 2010 4:10 am

hahahahaha:D jbt, ovo cak postaje interesantno za ubijati vreme na poslu:D

samo vi nastavite:D

PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 33
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Uto Jan 26, 2010 6:14 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 9:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crni taj Uto Jan 26, 2010 11:09 pm

BELI
zasto se ne javis pod starim nickom brankorsa vec pravis novi?

crni

Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crno beli taj Sre Jan 27, 2010 1:15 am

Beli !!!!!

Mozes da se javis pod brankorsa a mozes i pod sever24...

crno beli

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Sre Jan 27, 2010 1:17 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mr joy taj Čet Jan 28, 2010 2:36 am

Veoma mi je zao, sto se jedna interesantna tema okrenula u drugom pravcu. Ovde vise nije rec o ronjenju nego o nekim drugim stvarima. Ako ovako nastavite, uzecu sebi pravo i zatvoricu ovu temu.
Molim sve ucesnike ovog foruma da pisemo o ronjenju a ne da vodime neke polemike, ko je sta bio, radio, itd.itd.

Dubok pozdrav mr joy

mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 52
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medigo taj Čet Jan 28, 2010 3:00 am

.

Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)

medigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edgar taj Čet Jan 28, 2010 3:26 am

Rekao sam sebi da se necu baviti ovakvim stvarima na forumu ali jednostavno ovoga puta moram.

Sa 278 postova na forumu bih voleo da sam mogao i nesto da naucim o ronjenju od Mediga.Ja sam p3 i trebalo bi da je tako obzirom na ronilacki staz g. Mediga.Umesto toga ne primetih nista osim ogorcenja,kritika i pljuvanja po nekim ranijim vremenima, po ljudima koji su ronili i pre nego sam se ja rodio( ili tu negde).
Sasvim sam siguran da Mr Joy-a ne zulja nista u perajama. Mozda ga vise zulja ovo cime se bavite i jos vise nacin na koji to radite. I verovatno da nije jedini kome je stalo do afirmacije, i ovog foruma, i ronjenja.

Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 52
Datum upisa : 27.04.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SRDJAN taj Čet Jan 28, 2010 3:41 am

Ovo je otvoren forum, tako da svako ima pravo na svoje misljenje, pogotovo kada se neki javljaju sa ociglednom namerom da provociraju i prozivaju neke ljude, ne mislite valjda da treba cutati na ovakve budalastine, konkretno ova tema je bila sjajna, i isla svojim tokom i hronoloskim redom sve dok se TROZUBI, to jest Beli nije javio sa svojim glupim opaskama i komentarima, ocigledno je njega nesto pocelo da zulja, verovatno istina koja se polako otkriva i pocinje da isplivava, a lazni mitovi polako da padaju.

SRDJAN

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:31 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh